پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آغاز فصل جدید لیگ برتر بسکتبال؛ محمد جمشیدی محروم بود و بازی کرد
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/07/24 19:47
آغاز فصل جدید لیگ برتر بسکتبال؛ محمد جمشیدی محروم بود و بازی کرد


آغاز فصل جدید لیگ برتر بسکتبال؛ محمد جمشیدی محروم بود و بازی کرد

محمد جمشیدی کاپیتان شهرداری گرگان باوجود محرومیت در اولین دیدار این تیم بازی کرد.

به گزارش ۳ ثانیه، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال روز شنبه ۲۴ مهر با برگزاری یک دیدار آغاز شد. در این دیدار شهرداری گرگان مدافع عنوان قهرمانی به مصاف نظم‌آوران سیرجان تیم تازه‌ صعود کرده رفت. یکی از نکات عجیب این بازی حضور محمد جمشیدی کاپیتان شهرداری گرگان در ترکیب این تیم است. جمشیدی تابستان بسیار پرحاشیه‌ای داشت. این بازیکن پیش از المپیک با شیمیدر قم قرارداد بست. او پس از حضور مهران شاهین‌طبع سرمربی سابق شهرداری گرگان در این تیم، تصمیم گرفت به گرگان برگردد. بازگشت جمشیدی به گرگان با واکنش شیمیدر همراه بود. شکایت شیمیدر از جمشیدی و ارائه مدرک به کمیته انضباطی باعث محرومیت این بازیکن شد.
کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال محمد جمشیدی را دو ماه از حضور در رقابت‌های لیگ برتر محروم کرد. هرچند این حکم هرگز روی خروجی سایت فدراسیون قرار نگرفت اما منصور اردستانی رییس کمیته انضباطی آن را تایید کرد. اردستانی هرچند خبرها درباره‌ی جریمه مالی سنگین جمشیدی را تایید نکرد اما تکذیب نشدن این گزارش ۳ ثانیه نشان می‌دهد این جریمه هم در پرونده این بازیکن درج شده است.
محرومیت جمشیدی واکنش تند هواداران و کادرفنی شهرداری گرگان را در پی داشت. کمیته انضباطی اما بعد از مصاحبه اردستانی سکوت اختیار کرد و هیچ واکنشی نشان نداد. حتی برخلاف روال معمول پس از مصاحبه رییس کمیته انضباطی هم اصل متن منتشر نشد. 
مدتی پس از مصاحبه اردستانی فصل جدید لیگ برتر آغاز شد. محمد جمشیدی هم در آغاز این رقابت‌ها برای شهرداری گرگان بازی کرد. اردستانی همچنین خبر محرومیت مشابه ارسلان کاظمی ملی‌پوش ذوب آهن را هم تایید کرده بود. هنوز مشخص نیست این بازیکن که مدتی با مهرام تمرین می‌کرد در اولین بازی تیمش به میدان خواهد رفت یا نه.
لیگ برتر بسکتبال در قالب دو گروه هشت تیمی برگزار می‌شود که در گروه «الف» تیم‌های شهرداری گرگان، پالایش نفت آبادان، ذوب آهن اصفهان، صنعت مس کرمان، کوچین آمل، خانه بسکتبال خوزستان، نیروی زمینی تهران و نظم آوران نوین سیرجان قرار دارند. تیم‌های مهرام تهران، شیمیدر قم، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، اکسون تهران، صنعت مس رفسنجان، رعد پدافند تهران، صنایع هرمزگان و آویژه صنعت پارسای مشهد نیز در گروه «ب» به صورت متمرکز در سالن آزادی با هم رقابت خواهند کرد.
برنامه چهار روز نخست این رقابت‌ها که از گروه «الف» برگزار می‌شود به شرح زیر است:
شنبه ۲۴ مهر
شهرداری گرگان - نظم آوران سیرجان، ساعت ۱۵
نفت آبادان - نیروی زمینی، ساعت ۱۷:۳۰
یکشنبه ۲۵ مهر
خانه بسکتبال خوزستان - ذوب آهن اصفهان، ساعت ۱۵
مس کرمان - کاله، ساعت ۱۷:۳۰
دوشنبه ۲۶ مهر
نیروی زمینی - شهرداری گرگان، ساعت ۱۵
نظم آوران سیرجان - نفت آبادان، ساعت ۱۷:۳۰
سه‌شنبه ۲۷ مهر
کاله - خانه بسکتبال خوزستان، ساعت ۱۵
ذوب آهن اصفهان - مس کرمان، ساعت ۱۷:۳۰

بازگشت به صفحه اخبار