پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: اولین گام آسیایی؛ باخت با ۲ امتیاز
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/08/16 23:47
اولین گام آسیایی؛ باخت با ۲ امتیاز


اولین گام آسیایی؛ باخت با ۲ امتیاز

تیم ملی بسکتبال زنان ایران در نخستین رقابت دسته ب کاپ آسیا مقابل لبنان شکست خورد. خطاهای زیاد از بازیکنان ایران و پرتاب های آزاد به نفع لبنان در این بازی قابل توجه بود.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات دسته ب کاپ آسیا امروز به میزبانی اردن آغاز شد. ایران با پرتاب‌های سه امتیازی دلارام وکیلی و معصومه اسماعیل‌زاده برتری ابتدایی را ایجاد کرد و امتیازات تینا عیسائیان در ادامه به غافلگیر کردن لبنانی‌ها در شروع مسابقه کمک کرد.
شایسته متشرعی سرمربی تیم ملی ایران تا پایان کوارتر اول، ۱۱ بازیکن را به میدان فرستاد و نفر دوازدهم با شروع کوارتر دوم وارد بازی شد. برتری ۹ امتیازی دقایق اولیه هم تا پایان کوارتر از دست رفت. دو تیم در کوارتر اول ۲۱-۲۱ مساوی شدند.
 
رفت و آمد بازیکن خارجی روی خط پرتاب آزاد
بریتنی دنسون بازیکن تبعه خارجی لبنان به طور پیاپی از بازیکنان ایران خطا می‌گرفت و تمام امتیازات نیمه اول این بازیکن از روی پرتاب‌های آزاد به دست آمد. دنسون ۹ از ۱۲ پرتاب آزاد تا زمان تعویض در اواسط کوارتر دوم داشت.
آناهیس خداوردیان بازیکن ایران در نیمه اول چهار خطایی شد. عیسائیان، اسماعیل‌زاده و گل محمدی بازیکنان بلند قامت ایران هم سه خطایی شدند.
تیم ایران با همکاری شهریاری-یزدیان طهرانی در دقیقه آخر نیمه مقابل لبنان به برتری رسید و با پیروزی ۴۰ بر ۳۷ به رختکن رفت.
تینا عیسائیان با ۱۲ امتیاز و ۶ ریباند، بیشترین کارایی را در ترکیب ایران داشت.
 
ادامه دردسر خطا
بازیکنان ایران نیمه دوم را با چند خطای پیاپی شروع کردند. دلارام وکیلی و معصومه اسماعیل‌زاده دو بازیکن استارتر ایران با چهار خطا روی نیمکت نشستند.
کوارتر سوم با این شرایط کم امتیازتر از کوارترهای قبلی بود و لبنان ۱۴ بر ۱۱ در این کوارتر برنده شد.
 
وقفه در کوارتر چهارم
یک مشکل فنی در اواسط کوارتر چهارم باعث شد که بازی دقایقی وقفه داشته باشد. اختلاف دو تیم در این زمان یک امتیاز بود و بازی در بازگشت پایاپای ادامه پیدا کرد.
دو پرتاب سه امتیازی در دو دقیقه آخر باعث شد که اختلافی پنج امتیازی به نفع لبنان ایجاد شود.
شش ثانیه به پایان، پرتاب سه امتیازی دلارام وکیلی، اختلاف را به دو امتیاز کاهش داد؛ اما دیگر فرصتی برای ایران باقی نمانده و نماینده کشورمان با نتیجهٔ ۶۶ بر ۶۴ از لبنان شکست خورد.
 
وکیلی و عیسائیان برترین‌های ایران
دلارام وکیلی مانند تورنمنت‌های دیگر، بهترین شوتزن ایران بوده و ۴ از ۶ پرتاب سه امتیازی موفق در این بازی داشت. تینا عیسائیان هم ۶ اقدام به سه امتیازی داشت که هیچ کدام موفق نبود. با این وجود عیسائیان با ۱۴ امتیاز، ۱۳ ریباند و ۳ توپربایی بیشترین کارایی را در کنار وکیلی داشت.
دلارام در این بازی ۱۶ امتیاز و ۴ ریباند به دست آورد. معصومه اسماعیل‌زاده هم ۱۱ امتیاز، ۵ ریباند و ۳ پاس گل داشت.
ایران در حالی بازی را واگذار کرد که با ۵۴ ریباند مقابل ۳۶ ریباند لبنانی‌ها، برتری قابل توجهی داشت. همچنین تیم ایران در منطقه رنگی با ۳۴ امتیاز مقابل ۱۴ امتیاز لبنان برتر بود.
بازیکنان ایران مانند لیگ داخلی، توپ‌های از دست رفته زیادی (۲۴ ترن اور مقابل ۱۴ ترن اور لبنان) داشتند.
همچنین ۳۰ خطای شخصی از بازیکنان ایران اعلام شد که حاصل آن ۴۰ پرتاب برای بازیکنان لبنان بود. لبنانی‌ها ۳۰ امتیاز به این شکل کسب کردند.

فردا بازی با سوریه
تیم ملی ایران از ساعت ۱۷:۳۰ فردا به مصاف سوریه می‌رود.

بازگشت به صفحه اخبار