پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: یک کوارتر عالی برای جبران کافی نبود
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/08/17 23:59
یک کوارتر عالی برای جبران کافی نبود


یک کوارتر عالی برای جبران کافی نبود

تیم ملی بسکتبال زنان ایران در کوارتر چهارم بازی مقابل سوریه انفجاری شروع کرد؛ اما موفق به گرفتن بازی از حریف غرب آسیا نشد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی ایران که در بازی مقابل لبنان، نمایش خوبی داشت؛ امروز مقابل سوریه انسجام خوبی از ابتدا نشان نداد. سوریه بازی را با ۶ امتیاز پیاپی آغاز کرد. این بار خبری از تعویض‌های پیاپی و بازی دادن به همه ترکیب ایران نبود و بازیکنان ایران اختلاف به وجود آمده را در چند دقیقه جبران کردند.
 
کمک به سوریه
عده‌‌ای از هواداران سوریه امروز در سالن حضور داشتند و با سر و صدای خود به بازیکنان این تیم روحیه می‌دادند. رندی براون بازیکن خارجی این تیم هم کمک بزرگی برای آنها بود.
از طرفی بازیکنان ایران بار دیگر با خطاها و ترن اورهای زیاد بازی را شروع کردند و در همان کوارتر ابتدایی، ۱۵ پرتاب آزاد به سوریه هدیه شد. سوریه کوارتر اول را ۲۲ بر ۱۳ برد.
 
اختلاف دو رقمی به نفع سوریه
معصومه اسماعیل‌زاده و تینا عیسائیان دو بازیکن اصلی ایران تا اواسط کوارتر دوم با سه خطا روی نیمکت نشستند. سوریه با این شرایط در پایان نیمه اول با نتیجه ۴۳ بر ۳۰ برنده به رختکن رفت.
 
کوارتر عالی به سرانجام نرسید
نوع بازی ایران در کوارتر سوم این تصور را ایجاد کرد که مسابقه با اختلاف بالای ۲۰ امتیاز به سود سوریه تمام می‌شود. سوریه کوارتر سوم را ۲۵ بر ۱۵ برد؛ اما بازیکنان ایران در کوارتر چهارم طوفانی شروع کردند.
در حالی که سوریه ۶۸ بر ۴۵ تا پایان کوارتر سوم پیش بود؛ کوارتر چهارم ۱۴ بر ۲ به نفع ایران شروع شد. امتیازات شیدا شجاعی و کیمیا یزدیان یکی از عوامل اصلی نزدیک شدن ایران به سوریه بود. شجاعی ۹ و یزدیان ۸ امتیاز در این کوارتر به دست آوردند.
اختلاف ۲۳ امتیازی در سه دقیقه پایانی به چهار امتیاز کاهش یافت؛ اما ملی پوشان کشورمان موفق به ادامه این روند نشدند.
خطاهای بازیکنان ایران، یک تکنیکال فول وترن اور به سوریه فرصت داد که در سه دقیقه پایانی از فشار ایران خارج شده و بازی را ۷۸ بر ۷۱ به سود خود تمام کند.
ایران با این نتیجه در گروه خود سوم شد. سوریه و لبنان باید برای صدرنشینی با یکدیگر رقابت کنند.
 
بهترین‌های ایران
دلارام وکیلی که دیروز یکی از بهترین‌های ایران بود؛ امروز به کمک سرمربی تیم کشورمان مهار شده بود! شایسته متشرعی سرمربی تیم ملی دیروز هیچ اسمی از وکیلی نبرده و از عملکرد شاگردان خود در شیمیدر تمجید کرده بود. وکیلی امروز ۱۱ دقیقه بازی کرد و فقط ۲ امتیاز، ۳ ریباند و ۲ پاس گل داشت.
تینا عیسائیان هم با دردسر خطاها مانند دیروز نبود؛ اما ۶ امتیاز، ۱۲ ریباند و ۳ پاس گل ثبت کرد.
شیدا شجاعی و معصومه اسماعیل‌زاده بهترین‌های ایران در این بازی بودند. اسماعیل‌زاده ۱۴ امتیاز، ۱۱ ریباند، ۳ پاس گل و ۴ توپربایی داشت. شجاعی هم ۱۸ امتیاز و ۱۰ ریباند به دست آورد.
زندی براون بازیکن تبعه خارجی سوریه با ۲۶ امتیاز، ۷ ریباند و ۵ توپربایی بهترین بازیکن سوریه بود.
 
ترن اور فراوان
بازیکنان ایران ۳۰ توپ از دست رفته در این بازی داشتند. تیم سوریه ۲۶ امتیاز از این فرصت به دست آورد و بازیکنان این تیم فقط ۱۳ بار توپ را لو دادند.
تیم ایران بار دیگر در ریباندها برتری کامل داشت. ۶۵ ریباند (شامل ۴۱ ریباند دفاعی و ۲۴ ریباند حمله) در مقابل ۳۵ ریباند سوریه چشمگیر بود.
نیمکت ایران با ۴۰ امتیاز از ۷۱ امتیاز، نقش پر رنگی در این بازی داشت.
 
یک روز استراحت
تیم ملی ایران در روز سوم مسابقات استراحت دارد. ایران به عنوان تیم سوم گروه پس فردا به مصاف تیم دوم گروه مقابل می‌رود. برندهٔ این مسابقه راهی نیمه نهایی می‌شود.

بازگشت به صفحه اخبار