پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: گزارش ویژه؛ تقسیم کمیته‌های فدراسیون برای تضمین رای با کمیته سه نفره آغاز شد
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/08/18 16:32
گزارش ویژه؛ تقسیم کمیته‌های فدراسیون برای تضمین رای با کمیته سه نفره آغاز شد


گزارش ویژه؛ تقسیم کمیته‌های فدراسیون برای تضمین رای با کمیته سه نفره آغاز شد

رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال تلاش می‌کند یک بار دیگر این صندلی را به‌دست آورد. تلاش‌های او چند ماه مانده به انتخابات جدی‌تر از قبل شده است.

به گزارش ۳ ثانیه، انتظار می‌رود طباطبایی، جواد داوری و شاپور یاوری سه رقیب اصلی در انتخابات پیش رو برای ریاست فدراسیون بسکتبال باشند. طباطبایی باوجود این دو رقیب شناخته شده و بانفوذ تلاش‌های زیادی برای افزایش شانس خود انجام داده است.
منابع ۳ ثانیه می‌گویند یکی از این تلاش‌ها تقسیم کمیته‌های فدراسیون میان افرادی است که می‌توانند به افزایش رای‌های طباطبایی در مجموع کمک کنند. شنیده می‌شود تقسیم کمیته‌های فدراسیون آینده از کمیته بسکتبال سه نفره آغاز شده است. این کمیته در سال‌های اخیر فعالیت‌های بسیار زیادی داشته و رشد آن چشمگیر بوده است.
کمیته سه نفره البته باوجود این رشد قابل توجه در عمل حیاط خلوت اقتصادی فدراسیون است. فعالیت‌های توسعه‌ای زیرمجموعه‌ی این کمیته باعث جذب بودجه‌های توسعه‌ای از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌شود. به گفته منابع ۳ ثانیه بودجه‌هایی که از خارج فدراسیون بسکتبال به این کمیته تعلق می‌گیرد صرف امور جاری فدراسیون و بسکتبال ۵ نفره می‌شود. همین مسئله کمیته سه نفره را به یکی از کمیته‌های مهم در سایه برای فدراسیون بسکتبال تبدیل کرده است.
در دو سال اخیر بودجه‌های توسعه‌ای باعث بروز اختلاف بخش‌های مختلف بسکتبال و بخش‌های بالادستی برای تصاحب این کمیته شد. کمیته‌های داوران و بانوان تلاش می‌کنند بخش‌های مرتبط با خود را در این کمیته مستقل کنند. همچنین کمیته آموزش تمایل دارد بخش جدایی برای آموزش سه نفره ایجاد کند. حتی بخش‌های ورزش همگانی در وزارت ورزش و بخش‌های توسعه‌ای در کمیته ملی المپیک هم تمایل دارند کمیته بسکتبال سه نفره را به بخشی از زیرمجموعه‌ی خود تبدیل کنند.
شنیده می‌شود رامین طباطبایی قول ریاست این کمیته را به یکی از چهره‌های پرحاشیه بسکتبال داده که در سال‌های اخیر منتقد جدی سیاست‌های او بوده است. این شخص پیش از این برای ریاست کمیته آموزش ابراز تمایل کرده بود اما طباطبایی با پیش‌بینی نقدهای جدی به انتصاب او در این کمیته، ریاست کمیته سه نفره را به او وعده داده است. همچنین شنیده می‌شود طباطبایی نسبت به واکنش جامعه بسکتبال درباره انتصاب احتمالی این شخص مطمئن نیست. او احتمال می‌دهد این انتصاب با انتقادهای زیادی همراه باشد. مطرح شدن این قول روند کاری شخص دریافت کننده را تغییر اساسی داده است. تعدادی از افراد نزدیک به او در ماه‌های اخیر در فدراسیون رفت و آمدهای زیادی داشته‌اند.
محمد کسایی‌پور در دو سال اخیر ریاست کمیته بسکتبال سه نفره را برعهده دارد. شنیده می‌شود فعالیت‌های این کمیته در یک سال اخیر به دلیل عدم همکاری رییس فدراسیون با کسایی‌پور در حالت نیمه‌تعطیل درآمد است. کسایی‌پور تمایلی به اظهارنظر درباره این شایعه ندارد.

بازگشت به صفحه اخبار