پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: گزارش روز؛ حضور بازیکن خارجی خانه بسکتبال خوزستان مقابل کرمان قانونی نبود
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/08/19 02:23
گزارش روز؛ حضور بازیکن خارجی خانه بسکتبال خوزستان مقابل کرمان قانونی نبود


گزارش روز؛ حضور بازیکن خارجی خانه بسکتبال خوزستان مقابل کرمان قانونی نبود

هابسون دارینگتون بازیکن آمریکایی خوزستان درحالی برای این تیم در مقابل کرمان بازی کرد که مراحل قانونی حضور در لیگ را سپری نکرده بود.

به گزارش ۳ ثانیه، محمدرضا اسلامی سرمربی تیم کرمان پس از شکست ۶۹ – ۶۳ مقابل خوزستان به شدت نسبت به حضور این بازیکن معترض بود. او مدعی بود دارینگستون نباید مجوز بازی در این دیدار را داشته باشد.
پیگیری‌های ۳ ثانیه نشان می‌دهد ادعای اسلامی صحیح است. این بازیکن کم‌تر از ۲۴ ساعت پیش از شروع بازی خوزستان – کرمان وارد ایران شد. مراحل اداری و صدور کارت بازی او در مدت چند ساعت انجام و کارت بازی این بازیکن صادر شد. این درحالی است که مراحل تست پزشکی بازیکن‌های خارجی که درخواست کارت بازی دارند بین سه روز تا یک هفته زمان نیاز دارد. براساس قوانین لیگ برتر بسکتبال هیچ بازیکنی بدون انجام تست‌های پزشکی و دریافت تاییدیه‌های لازم اجازه بازی در این رقابت‌ها را ندارد.
برخی منابع می‌گویند مدیر برنامه‌های این بازیکن در اینستاگرام ناخواسته این مسئله که این بازیکن صبح بازی مقابل کرمان وارد ایران شده و بلافاصله بازی کرده را تایید کرده اما بلافاصله استوری خود را حذف کرده است.
دارینگتون هابسون بازیکن خارجی تیم بسکتبال هیات بسکتبال خوزستان
پیرعباسی رییس هیات بسکتبال خوزستان اعلام کرده بود این بازیکن سه روز قبل از بازی مقابل کرمان وارد ایران شده است. هیات بسکتبال خوزستان یکی از هیات‌های نزدیک به فدراسیون بسکتبال است. پیرعباسی از زمان حضور در این هیات روابط بسیار خوبی با طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال داشته است.
دارینگتون در دیدار مقابل کرمان ۳۴ دقیقه برای تیم خوزستان بازی کرد. او با ۱۴ امتیاز، ۸ ریباند، ۷ پاس منجر به‌گل و تاثیرگذاری ۷ یکی از بهترین بازیکن‌های تیمش در این دیدار بود. پیروزی مقابل مس کرمان دومین پیروزی خانه بسکتبال خوزستان در این فصل از رقابت‌ها بود. این تیم درحال حاضر با رکورد دو برد و دو باخت در رده ششم جدول گروه الف رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال قرار دارد. در این گروه شهرداری گرگان، مس کرمان، کاله، ذوب آهن و نظم‌آوران سیرجان رده‌های اول تا پنجم را در اختیار دارند. پالایش نفت آبادان و نیروی زمینی هم در رده‌های هفتم و هشتم قرار دارند.
خانه بسکتبال خوزستان در کنار مس رفسنجان از گروه ب تنها تیم‌ّای لیگ برتر به‌شمار می‌روند که هنوز تعداد بازی‌های آن‌ها به عدد پنج نرسیده است. دو دیدار تیم خانه بسکتبال خوزستان به دلیل ابتلای بازیکن‌های این تیم به کرونا به‌تعویق افتاد. شنیده می‌شود ادعای ابتلای بازیکن‌های این تیم به کرونا صحت ندارد و برای تعویق بازی‌ها تا زمان رسیدن بازیکن‌های خارجی مطرح شده است. شنیده می‌شود مسئولان این تیم از طریق روابط استانی نتیجه آزمایش مثبت کرونا برای چند بازیکن گرفته‌اند.

بازگشت به صفحه اخبار