پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: پایان تورنمنت با حسرت؛ می‌توانستیم برنده شویم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/08/21 21:27
پایان تورنمنت با حسرت؛ می‌توانستیم برنده شویم


پایان تورنمنت با حسرت؛ می‌توانستیم برنده شویم

کار تیم ملی بسکتبال زنان ایران در دسته ب آسیا با چهار شکست تمام شد. مسابقاتی که به نظر می‌رسید امکان پیروزی در آن برای ایران وجود داشت.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تجربهٔ دسته ب بسکتبال زنان آسیا برای تیم ملی ایران با چهار شکست و ردهٔ آخر مسابقات به پایان رسید. تیم ایران نمایش بدی در این مسابقات نداشت و بازیکنان نشان دادند که لیگ خوب در چند سال اخیر، تاثیر خود را روی آنها گذاشته است؛ اما تماشای مسابقات نشان داد که امکان پیروزی برای ایران وجود داشت. 
تیم‌های سوریه و ایران برای رده بندی پنجم و ششمی به مصاف هم رفتند. تیم کشورمان این بار بازی را در غیاب معصومه اسماعیل‌زاده و تینا عیسائیان آغاز کرد. دو بازیکنی که در جریان دیدار انتخابی نیمه نهایی مقابل اندونزی آسیب دیده بودند.
تیم سوریه هم شرایط بهتری نداشت. آلیسیا ماگاریان ستارهٔ سوریه در تمام مسابقات تورنمنت غایب بود و نورا بشاره یکی دیگر از بازیکنان اصلی این تیم هم در مسابقات قبلی آسیب دیده بود.
 
ترکیب متفاوت ایران
آناهیس خداوردیان، شادی عبدالوند، کیمیا یزدیان، شیدا شجاعی و دلارام وکیلی ترکیب ابتدایی تیم ایران در این بازی تشکیل می‌دادند. این ترکیب شروع خوبی هم در بازی داشت و در همان دقایق ابتدایی، اختلاف ۱۰ امتیازی ایجاد کرد که با برتری ۱۷ بر ۷ در کوارتر اول ادامه پیدا کرد. نیمه اول مسابقه هم ۳۰ بر ۲۳ به سود ایران تمام شد.
تیم سوریه از اواسط کوارتر سوم اختلاف با ایران را کاهش داده و بازی را تا پایان کوارتر مساوی کرد. چند اشتباه بازیکنان ایران در شروع کوارتر چهارم باعث فاصله چند امتیازی سوریه شد؛ اما بازیکنان ایران بار دیگر تا دقیقه پایانی این اختلاف را کاهش داده و به دو امتیازی حریف رسیدند.
تعویض‌های شایسته متشرعی سرمربی ایران در این دقیقه هیچ کمکی به تیم نکرد و سوریه در نهایت با نتیجه ۶۳ بر ۵۸ برنده شد.
 
برترین‌ها
دلارام وکیلی با ۱۰ امتیاز و ۹ ریباند در کنار شیدا شجاعی با ۱۶ امتیاز و ۷ ریباند بیشترین کارایی را در تیم ایران داشتند. شادی عبدالوند هم با ۱۵ امتیاز و ۴ پاس گل دومین امتیازآور برتر تیم بود.
رشا سکران با ۱۴ امتیاز و ۹ ریباند بیشترین کارایی را برای سوریه داشت. رندی براون یار آمریکایی این تیم هم امروز فرصت‌های زیادی از دست داد؛ اما در نهایت ۲۰ امتیاز، ۱۴ ریباند و ۴ توپربایی داشت.
تعداد ترن اورهای تیم در دو بازی اخیر نسبت به مسابقات ابتدایی کاهش داشته و بازیکنان ایران ۱۷ و ۱۶ بار در این دو بازی توپ از دست دادند.
تیم ایران در غیاب اسماعیل‌زاده و عیسائیان برتری در ریباند و منطقه رنگی را از دست داده بود. (۴۲ ریباند در مقابل ۶۰ ریباند سوریه)
 
 

بازگشت به صفحه اخبار