پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ۱۰۰ امتیاز ایران مقابل تماشاگران بحرینی
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/09/09 00:39
۱۰۰ امتیاز ایران مقابل تماشاگران بحرینی


۱۰۰ امتیاز ایران مقابل تماشاگران بحرینی

تیم ملی بسکتبال ایران در مسابقهٔ برگشت مقابل بحرین با امتیازات سه رقمی این تیم را شکست داد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال بحرین امروز با توزیع رایگان بلیت به استقبال اولین مسابقهٔ خانگی در انتخابی جام جهانی رفت. سی. جی گیلز بازیکن تبعهٔ این تیم هم در بازگشت از ایران به ترکیب بحرین اضافه شد. وینسنت مربی آمریکایی بحرین بعد از بازی اول تاکید داشت که در غیبت بازیکن خارجی با مشکل تفاوت سایز بازیکنان مواجه شد و امروز این مشکل در تیم بحرین تا حدودی حل شده بود.
تیم ملی ایران برای مسابقهٔ دوم مقابل بحرین، سجاد مشایخی و روزبه ارغوان را به ترکیب اضافه کرد. مشایخی که در دورهٔ قبلی به تیم ملی دعوت نشده و المپیک را هم از دست داد، به دلیل مصدومیت در ترکیب ۱۲ نفرهٔ بازی اول مقابل بحرین قرار نگرفته بود. گارد راس جوان تیم ملی امروز در ترکیب ابتدایی کنار بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و محمد حسن‌زاده قرار گرفت.
 
شروع خوب ایران
تیم ایران به کمک محمد حسن‌زاده در کوارتر اختلافی حدود نزدیک به ۱۰ امتیاز با بحرین ایجاد کرد. این کوارتر ۲۴ بر ۱۷ به نفع ایران تمام شد.
بحرین با استفاده از ترن اورهای ایران در شروع کوارتر دوم، اختلاف را به دو امتیاز کاهش داد. سجاد مشایخی، بهنام یخچالی و سعید داورپناه در شرایطی که تیم بحرین در زیر حلقه تقویت شده بود، به کمک تیم آمده و با شوت‌های خود بار دیگر اختلاف ایجاد کردند.
ایران در پایان نیمهٔ اول با برتری ۴۹ بر ۳۵ به رختکن رفت. بهنام یخچالی با ۱۰ امتیاز و ۵ ریباند بیشترین کارایی را برای تیم ایران داشت.
 
سی. جی هم به بحرین کمک نکرد
بحرینی‌ها با کمک سی. جی گیلز سنتر این تیم و پرتاب‌های سه امتیازی در شروع نیمه دوم، اختلاف را تک رقمی کردند تا در رقابت با ایران بمانند؛ اما در ادامه کوارتر، اقدام‌های ناموفق زیادی داشتند و اختلاف ۲۰ امتیازی به سود ایران ایجاد شد. ایران کوارتر سوم را ۲۳ بر ۱۵ برد.
اختلاف دو تیم در کوارتر چهارم از ۳۰ امتیاز هم گذشت. مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بار دیگر در دو دقیقه آخر به بازیکنان باقی مانده روی نیمکت بازی داد تا عدد صفر مقابل زمان بازی آنها درج نشود. متین آقاجانپور، روزبه ارغوان و نوید رضایی فر سه بازیکنی بودند که با این شرایط در دقایق آخر بازی گرفتند.
ایران در پایان با نتیجهٔ ۱۰۰ بر ۵۴ برنده شد و به این ترتیب ۲ برد از ۲ مسابقه در پنجرهٔ اول انتخابی کسب کرد.

برترین‌های ایران
ارسلان کاظمی با ۱۴ امتیاز، ۱۷ ریباند و ۶ پاس گل بیشترین کارایی را در ترکیب ایران داشت. بهنام یخچالی با ۲۲ امتیاز، ۷ ریباند و ۳ پاس گل و محمد حسن‌زاده با ۱۷ امتیاز، ۶ ریباند و ۶ پاس گل بعد از کاظمی بیشترین کارایی را داشتند.
سعید داورپناه ۱۳ امتیاز و ۵ پاس گل و محمد جمشیدی ۱۶ امتیاز و ۶ پاس گل در این بازی ثبت کردند.


بازگشت به صفحه اخبار