پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مسئول برگزاری مسابقات بانوان: نداشتن سالن برای ما یک درد است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/09/20 14:53
مسئول برگزاری مسابقات بانوان: نداشتن سالن برای ما یک درد است


مسئول برگزاری مسابقات بانوان: نداشتن سالن برای ما یک درد است

مسئول برگزاری مسابقات بسکتبال بانوان در واکنش به اعتراضات شدید تیم‌ها گفت: «اینکه فقط یک سالن داریم که به مسابقات بانوان نمی‌رسد؛ یک درد است.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ تغییرات پیاپی سالن محل برگزاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال بانوان از هفته قبل صدای تیم‌ها را در آورد. فدراسیون بسکتبال میزبانی را به سالن مهرام در شهر قدس برد که رفت و آمد به محل برگزاری مسابقات را برای تیم‌ها سخت کرده بود.
تالین طهماسیان مسئول برگزاری مسابقات بسکتبال بانوان در مصاحبه با ۳ ثانیه درباره بی‌نظمی امسال توضیح داد: «تفاهم نامه‌‌ای با دانشگاه آزاد برای برگزاری مسابقات در سالن حکیمیه داشتیم و قرار بود تا آخر اسفند آنجا باشیم؛ اما متأسفانه چند روز قبل از مسابقات به ما گفتند که اینجا مرکز واکسیناسیون شده و برنامه ریزی ما به هم ریخت.»
او درباره مشکل سایر سالن‌های در دسترس گفت: «برنامهٔ سالن انرژی اتمی پر بود، چون آنجا مسابقات فوتسال، هندبال و رشته‌های دیگر هم برگزار می‌شود. ضمن اینکه تیم شیمیدر آن سالن را برای تمرینات خود گرفته است. به همین دلیل سالن آرارات را گرفتیم که دانشگاه آزاد اعلام کرد واکسیناسیون تمام شده و برگردید. دو روز مانده به مسابقات هفته، مسئولان دانشگاه آزاد اعلام کردند که کلاس‌ها حضوری شده و سالن نمی‌دهند.»
 
به هر سالنی در تهران سر زده ‌‌ام
مسئول برگزاری مسابقات بانوان با اشاره به اینکه آرارات هم حالا مسابقات ارامنه را برگزار می‌کند، افزود: «هر سالنی که در تهران بگویید، من رفته‌‌ام و امکانات و شرایط را برای میزبانی لیگ برتر چک کردم. سعی می‌کنیم که حداقل دیدارهای لیگ برتر در سالن‌های استاندارد برگزار شود. شخصا عاشق این هستم که سالن آزادی میزبان لیگ بانوان باشد؛ چون همه امکانات لازم در آنجا هست. بسکتبال رشته‌‌ای المپیکی است؛ ولی متأسفانه فقط یک سالن داریم و اگر مسابقات آقایان باشد، امکان برگزاری مسابقات برای بانوان نیست. این واقعا یک درد است.»
او درباره حق بانوان از سالن آزادی افزود: «سالن شهر قدس از نظر کف سالن، اسکوربورد و تخته حلقه با کیفیت است و تا پایان دور برگشت این سالن را برای میزبانی مسابقات لیگ برتر گرفته ایم. امیدوارم در پلی آف با کمیته مسابقات آقایان به تعاملی برسیم و اگر لازم شد فقط دو مسابقه در هر روز برنامه ریزی می‌کنیم تا این مرحله در خانه خودمان برگزار شود، چون خانم‌ها هم حق دارند که از آن فضا استفاده کنند.»

بازگشت به صفحه اخبار