پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: هاشمی: ۶۰ بازیکن اول ایران با هم پنج درصد اختلاف دارند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/12/19 14:42
هاشمی: ۶۰ بازیکن اول ایران با هم پنج درصد اختلاف دارند


هاشمی: ۶۰ بازیکن اول ایران با هم پنج درصد اختلاف دارند

سرمربی تیم بسکتبال مهرام تهران گفت: دیگر بسکتبال مثل گذشته نیست. حالا پنجاه شصت بازیکن اول ایران با هم پنج تا ده درصد اختلاف دارند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مصطفی هاشمی سرمربی تیم بسکتبال مهرام تهران بعد از پیروزی مقابل آویژه مشهد با اشاره به دو باخت قبلی مقابل این تیم گفت: موقعی که روی برد یا باخت یک تیم زوم می‌کنید، باید به جزئیات آن هم توجه کرد. حالا چون بازی‌های ما با آویژه تمام شده، این را می‌گویم. ما روز اول بدون بازیکن خارجی و با حضور رحیمی در ترکیب ابتدایی به مصاف این تیم رفتیم. در جریان بازی با ۲۰ امتیاز از آویژه برتر بودیم و آخر هم بدون بازیکن خارجی با سیزده چهارده اختلاف بردیم. نیم فصل دوم یک خارجی اضافه کردیم، ثانیهٔ آخر باختیم. بعد از آن دومین بازیکن خارجی را اضافه کردیم، ۲۰ امتیاز عقب افتادیم، این اختلاف را جبران کردیم و در نهایت با ۲ امتیاز باختیم. یک نفر نمی‌گوید که چطور شما با بازیکن ایرانی این تیم را بردید؟
 
دیگر مثل قدیم نیست
سرمربی مهرام تاکید کرد: مطمئنم زمانی که تیم ما باید واکنش خوب نشان دهد، این کار را می‌کند. تیم‌هایی مثل آویژه صنعت هم قابل احترام هستند. بسکتبال ما دیگر مثل قبل نیست که اختلاف سطح بازیکنان زیاد باشد. الان پنجاه شصت بازیکن اول ایران واقعا پنج تا ده درصد اختلاف دارند. دیگر مثل قدیم نیست. هر کسی که تلاش و تمرکز بیشتری داشته باشد، برنده می‌شود. من به بچه‌های خودم گفتم که در زمان بازی ۴۰ امتیاز می‌گرفتم. الان می‌توانم نیم پوئن بیاورم؟ مهم تلاش بازیکن در زمین است. شما نمی‌توانید بگویید که من رستم هستم و اینجا تمرکز نداشته باشید.
 
بازیکن خارجی برای کمک به فاز حمله
هاشمی در پاسخ به اینکه چرا با وجود چند بازیکن پشت یک باز هم گارد رأس خارجی جذب کردند؟ گفت: زمانی می‌بینید که بازی تیم به خصوص در فاز حمله، گاهی سکته دارد. احساس کردم اگر هولمن (بازیکن خارجی سابق) را نگه داریم، حسن‌زاده از چرخه خارج می‌شود. او یک بازیکن ملی پوش است. شما بازیکن ملی پوش را روی نیمکت می‌گذارید؟ حالا ممکن است که در پست پنج کمی مشکل پیدا کنیم، ولی به جای آن سرعت ما بیشتر می‌شود، پست چهار ما شوت می‌زند، بازیکن پست یک، کار با توپ خوبی دارد، پیک و رول یا فضاسازی خوبی انجام می‌دهد. من بر حسب چیزی که احساس نیاز کردم، بازیکن خارجی جدید را انتخاب کردم.
 
بازیکن خارجی جدید از کشور جنگزده
او درباره جروم رندل که به دلیل جنگ از رفتن به اوکراین باز ماند، توضیح داد: رندل برای پنجرهٔ دوم انتخابی فیبا به اسپانیا رفته بود و در ترکیب اوکراین مقابل اسپانیا بازی کرد. شانس آوردیم که از اوکراین بیرون رفته بود. دیگر بعد از این مسابقات (به دلیل شروع جنگ) نمی‌توانست به اوکراین بازگردد. هیچ چیزی هم با خود نداشت، فقط یک ساک برداشته بود و فکر می‌کرد که بعد از مسابقات انتخابی به اوکراین بر می‌گردد؛ ولی مجبور شد که سه چهار روز به کشور خود برگردد و بعد به ایران آمد.
 
سعی کردم احترام همه را حفظ کنم
هاشمی درباره قهر و آشتی مهدی کامرانی گفت: چند روز پیش درباره مهدی کامرانی از من پرسیدید. سعی کردم که احترام همه را حفظ کنم و حاشیه پیش نیاید. من به عنوان مربی یا بازیکن شاید در مقطعی شرایط خوبی نداشته باشیم؛ ولی ارزش همه را می‌دانیم. دیدید که مهدی چه بازیکن بزرگی است. ابتدای بازی مقابل آویژه هم خودش خواست که یک فشاری به حریف بیاوریم، خسته شوند و بعد به زمین بیاید. چقدر هم خوب بازی کرد و نشان داد که چه بازیکن بزرگی است.

بازگشت به صفحه اخبار