پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال: ایده آل ما جذب مربی خارجی است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/12/28 21:16
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال: ایده آل ما جذب مربی خارجی است


نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال: ایده آل ما جذب مربی خارجی است

نایب رئیس جدید بانوان بسکتبال تاکید کرد که اگر بضاعت فدراسیون اجازه دهد، ایده آل فدراسیون جدید، جذب مربی خارجی است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ فتانه ملک نایب رئیس جدید فدراسیون بسکتبال در مصاحبه با ۳ ثانیه درباره اولین اقدامات خود گفت: ما علاوه بر لیگ برتر به محض ورود با اعزام تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران به قطر مواجه شدیم. اعلام آمادگی از قبل شده بود؛ اما برنامهٔ خاصی برایش نبود. فرصت خیلی کم بود. جلساتی داشتیم و به این اجماع رسیدیم که بازیکنان زیر ۲۳ سال فعال در لیگ و بازیکنانی از رده‌های اول تا دهم کشور را دعوت کنیم. بازیکنانی که بیشتر در ایونت‌ها دیده شده باشند.
او با اشاره به محدودیت زمانی افزود: خیلی‌ها ممکن است بیرون باشند. مطمئنا در فرصت کم نمی‌توانستیم بیشتر از این بازیکن دعوت کنیم. اردوی متصل به اعزام تا اول فروردین ادامه دارد و انشالله تیم ملی در روز سوم فروردین به قطر (محل برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی) اعزام می‌شود. بازیکنان ما در دور اول با تیم‌های قطر و نیوزیلند رقابت خواهند داشت. یک تیم به دور بعد صعود می‌کند. تیم‌های حریف خیلی سال است که از پایه کار می‌کنند. قطعا آنها الگوهای خوبی برایمان می‌شوند که چطور روی پایه‌ها کار کنیم.
 
مربیان خارجی برای بسکتبال پنج نفره
ملک درباره تیم ملی پنج نفره تاکید کرد: مهمترین چیز برای تیم پنج نفره این است که بتوانیم اردوهایی در طول سال برگزار کنیم. دیدگاه ما برای همه رده‌ها همین است؛ ولی تیم پنج نفره خیلی بیشتر نیاز به برگزاری اردوها دارد. امیدواریم بتوانیم برای تیم ملی از مربیان خارجی در کنار مربیان شایستهٔ خودمان استفاده کنیم، مطمئنا سرعت کار بالا می‌رود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال افزود: نگاه ریاست فدراسیون این است که روی انتخاب مربیان تیم‌های ملی وقت گذاشته شود. خیلی مهم است که در انتخاب‌های خود نگاه بلندمدت را در نظر بگیریم. از آنجایی که نگاه بلند مدت است و خیلی امیدواریم با بازیکنان جوان خود، پشتوانه سازی خوبی برای بزرگسالان داشته باشیم؛ ایده آل ما جذب مربی خارجی است. باید ببینیم بضاعت فدراسیون چطور خواهد بود.
 
اسپانسرها به بسکتبال پایه دختران کمک کنند
ملک در پاسخ به تعطیلی چند ساله در بسکتبال پایه دختران گفت: در مسابقات انتخابی بسکتبال سه نفره محدودیتی نبود و می‌شد از بازیکنان بزرگسال گزینش کنیم. چون هدف ما بحث پایه بود، گفتیم که در این فرصت کم، بدعتی برای استفاده از بازیکنان جوانتر بگذاریم. این نگاه را در بخش پنج نفره هم داریم. باید روی بسکتبال پایه سرمایه گذاری شود. اسپانسرها هم به کمک بیایند. امیدوارم اسپانسرهایی که تیم‌های آقایان را دارند، حالا از تیم‌های پایه بانوان هم حمایت کنند؛ چون واقعا به تنهایی نمی‌توان کار کرد.
 
نایب رئیس جدید دختر بسکتبالیست دارد؟
نایب رئیس جدید فدراسیون در پاسخ به این سؤال که آیا شما هم دختر بسکتبالیست دارید؟ با خنده گفت: وارد این بحث‌ها نشویم. ما با بسکتبال زندگی کرده ایم. مطمئنا دختران و پسران ما به این سمت کشیده شده‌‌اند؛ اما وارد حاشیه‌ها نشویم.
 
همه صادقانه کار کنیم
ملک با اشاره به اینکه جامعهٔ بسکتبال به او اعتماد کرده‌‌اند، ادامه داد: من اینجا به نمایندگی از جامعهٔ بانوان آمده ام. دلم می‌خواهد که همه بانوان ما در عرصه‌های مختلف همدل باشند. دختران ما سال‌ها با عشق کار کرده اند. همه بدون چشمداشت و با منابع محدود کار کرده اند. به خصوص مربیان ما که در بخش پایه شاهد بوده‌‌ام، فقط عشق آنها را در جهت پرورش بازیکنان پیش برده است.
او با تاکید بر لزوم همدلی فعالان بسکتبال بانوان گفت: پیشرفت کار می‌طلبد که همه صادقانه و عاشقانه در کنار هم کار کنیم. به جای اینکه انرژی بگذاریم که چطور حواشی منفی ایجاد کنیم، همه این انرژی را بگذاریم که چطور مثبت کار کنیم.

بازگشت به صفحه اخبار