پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: صعود بدون باخت پسران ایران
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/02/25 00:14
صعود بدون باخت پسران ایران


صعود بدون باخت پسران ایران

تیم بسکتبال زیر ۱۶ سال پسران ایران امروز ۹۵ بر ۵۳ عراق را هم شکست داد تا مسابقات غرب آسیا را بدون شکست تمام کند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات نوجوانان منطقه غرب آسیا به عنوان انتخابی قهرمانی آسیا از هفته قبل در اردن برگزار شد و تیم ایران با چهار برد و بدون باخت، سهمیهٔ مسابقات قهرمانی آسیا را در کنار لبنان به دست آورد.
رقابت‌های قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا از ۲۲ تا ۲۹ خرداد امسال به میزبانی دوحه قطر برگزار می‌شود.
تیم‌های شرکت کننده طبق سایت فیبا: قطر (میزبان)، اندونزی، کره جنوبی، فیلیپین، استرالیا، ایران، کویت، بحرین، ژاپن، لبنان، هند، قزاقستان و نیوزیلند
این تیم‌ها براساس توضیح سایت فیبا به چهار گروه تقسیم می‌شوند. تیم‌های برتر هر گروه مستقیم به یک چهارم نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های دوم و سوم گروه‌ها برای صعود به مرحلهٔ حذفی با یکدیگر رقابت می‌کنند.
بعد از مشخص شدن تکلیف تیم‌های یک چهارم نهایی، مسابقات تا فینال به صورت حذفی ادامه پیدا می‌کند. چهار تیم برتر این رقابت‌ها به جام جهانی زیر ۱۷ سال راه پیدا می‌کنند.
مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال دختران آسیا هم از ۳ تا ۹ تیر امسال در اردن برگزار می‌شود. این رقابت‌ها در دو دسته الف و ب برگزار خواهد شد و تیم نوجوانان دختر ایران باید در دسته ب آسیا برای صعود تلاش کند. فدراسیون بسکتبال ایران، سروه ضرغامیان را به عنوان سرمربی تیم نوجوانان دختر برگزیده؛ اما هنوز به طور رسمی این خبر را اعلام نکرده و مشخص نیست که تیم دختران ایران به مسابقات اعزام می‌شوند یا نه؟

بازگشت به صفحه اخبار