پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: معرفی سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال/ دوران سرمربیگری مصطفی هاشمی کوتاه شد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/02/22 20:47
معرفی سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال/ دوران سرمربیگری مصطفی هاشمی کوتاه شد


معرفی سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال/ دوران سرمربیگری مصطفی هاشمی کوتاه شد

سعید ارمغانی بعد از مدت‌ها مطرح شدن در رسانه‌ها، امروز به عنوان سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال معرفی شد.


به گزارش ۳ ثانیه؛ دوران سرمربیگری مصطفی هاشمی در تیم ملی بسکتبال کوتاه شد. هاشمی که تابستان گذشته، بعد از کنار گذاشتن مهران شاهین طبع به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شده بود، تنها در دو پنجرهٔ انتخابی جام جهانی روی نیمکت تیم ملی نشست و شکست مقابل قزاقستان باعث انتقادات زیادی به او شد. همچنین حذف تیم مهرام در مرحلهٔ یک چهارم نهایی لیگ برتر با هدایت هاشمی باعث شد که احتمال ادامه همکاری فدراسیون جدید با او کمرنگتر شود.
پیش از این در ابتدای دوران ریاست رامین طباطبایی، همین اتفاق برای مهران حاتمی افتاده بود که بعد از حضور در کاپ آسیا و یک پنجره از انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹، جای خود را به مهران شاهین طبع داده بود.
 
معرفی سرمربی جدید
فدراسیون بسکتبال امروز سعید ارمغانی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال معرفی کرد. ارمغانی که در تیم واشاش مجارستان بازی کرده بود، بعد از دوران بازی هم سال‌ها در همین کشور ساکن بوده و به کار مدیریت ورزشی باشگاه و همچنین مربیگری پرداخته است. او پیش از قبول سرمربیگری تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان كاساشوك بوداپست فعالیت می کرد.
ارمغانی یک بار در اوایل دهه ۸۰ به عنوان سرمربی تیم ملی بسکتبال انتخاب شد؛ اما مدت زیادی ماندگار نشد. این مربی همچنین در یک دهه گذشته با تیم‌های اصفهانی ذوب آهن و فولاد ماهان به عنوان مشاور فنی همکاری داشت.

دستیاران ارمغانی
رضا شجاع پور به عنوان سرپرست، محمد کسایی پور، مهران آتشی و زلاتکو جووانویچ هم به عنوان مربیان تیم ملی در کنار ارمغانی معرفی شدند. کسایی پور در چهار سال گذشته، مسئولیت بسکتبال سه نفره را هم برعهده داشته و با توجه به گسترهٔ کار این رشته مشخص نیست که همچنان در این سمت باقی بماند یا نه.
مهران آتشی یکی از اعضای پایه تیم‌های ملی در یک دهه گذشته بوده و بعد از چند ماه بار دیگر به تیم ملی بازگشت.
زلاتکو مربی خارجی جدید تیم ملی هم در دو مقطع برای تیم‌های توزین الکتریک کاشان و نفت آبادان در لیگ ایران بازی کرده بود. او پیش از این، سرمربی بی سی کومارنو در سوپر لیگ اسلواکی بود.
 
برنامه امسال
تیم ملی بسکتبال امسال پنجره‌های انتخابی جام جهانی را پیش رو دارد که نزدیکترین آن در دهه اول تیر ماه است. همچنین ملی پوشان ایران باید برای کاپ بسکتبال آسیا آماده شوند که از دورهٔ قبل جایگزین جام ملت‌های آسیا شده و با حضور تیم‌های اقیانوسیه، موفقیت در این رقابت‌ها برای تیم‌های آسیایی سخت‌تر شده است.
پیش از این قرار بود که تیم ملی در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هم شرکت کند که این بازی‌ها به دلیل مشکلات چین (میزبان) به تعویق افتاد و احتمالا در سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود.

بازگشت به صفحه اخبار