پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تیم ایران، بلندقامت‌ترین تیم نوجوانان آسیا
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/03/22 15:39
تیم ایران، بلندقامت‌ترین تیم نوجوانان آسیا


تیم ایران، بلندقامت‌ترین تیم نوجوانان آسیا

تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران طبق آمار فیبا، بلند قامت‌ترین تیم این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات قهرمانی پسران زیر ۱۶ سال آسیا از امروز با حضور ۱۳ تیم در قطر آغاز می‌شود. تیم ایران در روز اول مسابقات استراحت دارد و از فردا رقابت با حریفان آسیا و اقیانوسیه را آغاز می‌کند.
فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) آمار تیم‌های حاضر در مسابقات را مانند هر دوره منتشر کرد. مقایسهٔ تیم‌ها نشان می‌دهد که تیم ملی نوجوانان ایران با میانگین قدی ۱۹۷ سانتیمتر، بلندقامت‌ترین تیم این دوره از رقابتها است. ایران هفت بازیکن بالای ۲ متر در ترکیب دارد.
تیم استرالیا با میانگین قدی ۱۹۶ سانتیمتر، نزدیکترین تیم به ایران است. ریکو زیکارسکی بازیکن ۱۵ ساله استرالیا با ۲۱۷ سانتیمتر، بلندقامت‌ترین بازیکن حاضر در مسابقات است.
تیم‌های بحرین و قطر با میانگین قدی ۱۸۲ سانتیمتر، کوتاه‌ترین ترکیب را در این مسابقات دارند.
 
گروه بندی و برنامه مسابقات
تیم‌های چین و چین تایپه با توجه به شرایط کرونا در این دوره از مسابقات زیر ۱۶ سال آسیا شرکت نکردند و به این ترتیب یک گروه چهار تیمی و سه گروه با سه تیم تشکیل شده اند:
گروه A: استرالیا، بحرین، هند و قطر
گروه B: ایران، لبنان و اندونزی
گروه C: فیلیپین، ژاپن و کویت
گروه D: کره جنوبی، نیوزلند و قراقستان
 
تیم نوجوانان ایران از ساعت ۱۷:۱۵ فردا (دوشنبه ۲۳ خرداد) در اولین مسابقه به مصاف اندونزی می‌رود. ملی پوشان نوجوان ایران از ساعت ۲۱:۴۵ سه شنبه ۲۴ خرداد با لبنان روبرو می‌شوند.
تیم‌های برتر هر گروه مستقیم به یک چهارم نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های دوم و سوم گروه‌ها برای صعود باید با یکدیگر رقابت کنند. چهار تیم برتر این دوره از مسابقات به جام جهانی زیر ۱۷ سال صعود می‌کنند.

بازگشت به صفحه اخبار