پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش سوم
سید مرتضی ملائکه
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1401/03/22 18:24
آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش سوم


آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش سوم

«پائولو بنکرو» فوروارد قدرتی ۱۹ ساله ایتالیایی- آمریکایی، نام خود را به عنوان یکی از افراد شاخص یارکشی ۲۰۲۲ مطرح کرده است.

۳ ثانیه - سید محمد رادسرشت همدانی؛ فوروارد قدرتی ۱۹ ساله ایتالیایی- آمریکایی، «پائولو بنکرو» فصل گذشته آمار میانگین ۱۷٫۲ امتیاز، ۷٫۸ ریباند و ۳٫۲ پاس گل در بازی را در NCAA ثبت کرد تا نام خود را به عنوان یکی از افراد شاخص یارکشی ۲۰۲۲ مطرح کند. بنکرو وضعیت بهتری در شوت‌های منطقه‌‌ای نسبت به «جباری اسمیت» دارد ولی در سه‌امتیازی ضعیف‌تر است و در کل درصد اقدام موفق بهتری (۴۸٪) دارد. هوش بالای او و توانایی او در یافتن بازیکن مناسب به عنوان یک فوروارد قدرتی می‌تواند سلاح جالبی برای این بازیکن باشد. وقتی بازیکنی با ۲٫۰۸ متر قد و ۱۱۳ کیلوگرم وزن داشته باشید که توانایی بازیسازی داشته و می‌تواند پاس‌های کلیدی برای هم‌تیمی‌هایش ارسال کند؛ یک برگ برنده در تیم خود دارید.

امسال کالج «دوک» این برگ برنده را داشت. بنکرو به همراه سه بازیکن دیگر از دبیرستان به دوک پیوستند و پس از قهرمانی در کنفرانس ساحل اطلس، به تورنمنت کشوری NCAA رسیدند. در این رقابت‌ها نیز دوک بعد «گنزاگا» (که «چت هلم‌گرن» در آن بازی می‌کرد) دوم شد ولی در دور حذفی منطقه غرب با غلبه بر «آرکانزاس» که گنزاگا را شکست داده بود، قهرمان این منطقه شد و به جمع چهار تیم برتر کشور راه یافت. در این مرحله آن‌ها مغلوب کارولینای شمالی شدند تا نتوانند به فینال برسند.
 


بنکرو بازیکن دقیقی است و همین موضوع تعداد خطاهای شخصی و ترن‌اورهای او را کاهش داده است. عملکرد دفاعی نه چندان جالب او یکی از نقاط ضعف اوست و به طور کلی روی ریباند ضعف دارد و بلاک‌های کمتری نیز نسبت به باقی فورواردهای قدرتی انجام داده است. او در مقایسه با بازیکنان دیگر، قدرت مدیریت و رهبری بیشتری داشته و توانایی بازی پست‌آپ و شوت فید اوی دقیق از دیگر توانایی‌های اوست. بنکرو توانایی دریبل‌زنی خوبی برای یک فوروارد دارد و به خوبی از بدنش برای عبور از مدافعان استفاده می‌کند. به طور کلی در حمله یکی از کامل‌ترین بازیکن‌های یارکشی امسال است ولی در دفاع کند و بی‌دقت است و باید این ضعف خود را اصلاح کند. باید دید با این ویژگی‌ها آینده او در NBA چه خواهد شد.
 
ویدئو حرکات زیبای «پائولو بنکرو»

بازگشت به صفحه اخبار