پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: نیوزیلند باز هم سهمیه جهانی را از ایران گرفت
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/03/28 01:08
نیوزیلند باز هم سهمیه جهانی را از ایران گرفت


نیوزیلند باز هم سهمیه جهانی را از ایران گرفت

تیم بسکتبال نوجوانان ایران با شکست مقابل نیوزیلند از صعود به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا بازماند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال نوجوانان ایران ۷۲ بر ۶۶ مقابل نیوزیلند شکست خورد و سهمیه جام جهانی زیر ۱۷ سال را از دست داد. نیوزیلند با این نتیجه به همراه لبنان، استرالیا و ژاپن به نیمه نهایی صعود کرده و سهمیه جام جهانی را دریافت کردند.
 
تیم زیر ۱۶ سال ایران پیش از این هم در سال ۲۰۱۷ (آخرین دوره مسابقات قهرمانی آسیا) مقابل نیوزیلند شکست خورده و سهمیه جهانی را از دست داده بود.
 
شاگردان محسن شاه علی در کوارترهای اول و دوم با نتایج ۱۷ بر ۱۲ و ۲۳ بر ۱۵ شکست خوردند و در کوارترهای سوم و چهارم با نتایج ۱۹ بر ۱۷ و ۲۰ بر ۱۵ برنده شدند.
 
محمد امین خسروی امروز با ۲۶ امتیاز، ۷ ریباند، ۳ پاس گل و ۳ بلاک شات، بیشترین کارایی را در ترکیب ایران داشت. محمد امینی به ۱۳ امتیاز محدود شده بود؛ اما ۱۵ ریباند و ۴ توپربایی هم داشت. صارم جعفری هم بار دیگر با ۱۴ امتیاز و ۱۱ ریباند، دبل دبل کرد.
 
تیم ایران در این بازی هم برتری ریباندی (۵۰ بر ۴۰) را نسبت به حریف حفظ کرده بود و در منطقه رنگی امتیازات بیشتری (۴۲ مقابل ۳۶ امتیاز نیوزیلند) برتری داشت. بازیکنان نیوزیلند در پرتاب‌های سه امتیازی (۹ از ۲۵، ۳۶ درصد)، امتیازات از ترن اور (۱۸ به ۱۰)، امتیازات فست بریک (۲۳ به ۹) و امتیازات نیمکت (۱۲ به یک) تیم برتر بودند.
 
تیم ایران فردا برای رده بندی پنجم تا هشتم باید به مصاف هند برود.

بازگشت به صفحه اخبار