پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تیم نوجوانان ایران هشتم شد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/03/29 20:47
تیم نوجوانان ایران هشتم شد


تیم نوجوانان ایران هشتم شد

تیم بسکتبال نوجوانان ایران در بازی رده بندی هفتم-هشتمی هم با نتیجه ۹۵ بر ۸۷ مقابل فیلیپین شکست خورد و در جایگاه هشتم آسیا قرار گرفت.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران، مسابقات قهرمانی آسیا را با دو پیروزی مقابل اندونزی و لبنان و سه شکست مقابل نیوزیلند، هند و فیلیپین تمام کرد و در جایگاه هشتم مسابقات قرار گرفت. نوجوانان ایران امروز با اختلاف ۹ امتیاز از فیلیپین در بازی رده بندی هفتم و هشتم پیش بودند و درست مانند بازی قبل در کوارتر سوم برتری خود را از دست دادند.
 
در حالی که بازیکنان ایران در کوارتر دوم ۳۰ امتیاز به دست آورده بودند، در کوارترهای سوم و چهارم به ترتیب ۲۹ و ۲۷ امتیاز دریافت کردند و بازی با نتیجه ۹۵ بر ۸۷ به سود فیلیپین تمام شد. محمد امین خسروی با ۲۸ امتیاز و ۷ ریباند بیشترین کارایی را در تیم ایران داشت. صارم جعفری ۲۳ امتیاز، ۶ ریباند و ۴ پاس گل و محمد امینی ۲۰ امتیاز، ۷ ریباند و ۳ توپربایی داشتند.
 
تیم فیلیپین با ۱۲ از ۲۹ اقدام، روز خوبی در پرتاب‌های سه امتیازی با ۴۱٫۴ درصد داشتند. این تیم دقت بالایی در دو امتیازی با ۲۴ از ۳۹ (۶۱٫۵ درصد) داشتند. بازیکنان ایران با ۶۲٫۱ درصد در دو امتیازی به فیلیپینی‌ها نزدیک بودند؛ اما ۴ از ۲۴ اقدام به سه امتیازی خود را گل کردند. نیمکت فیلیپین در این بازی ۳۳ امتیاز در مقابل ۶ امتیاز نیمکت ایران به دست آورد و از این جهت تفاوت قابل توجهی میان دو تیم وجود داشت.
 
تیم ایران در بیشتر شاخص‌های تیمی تا این بازی در رده‌های هفتم و هشتم مسابقات قرار دارد و تنها از نظر ریباند، سومین تیم برتر مسابقات است.
 
هشتمی نوجوانان ایران در این دوره، بدترین نتیجه در این سطح از سال ۲۰۰۹ است. تیم‌های اقیانوسیه از دورهٔ قبل به رقابت‌های آسیایی اضافه شده اند. تیم‌های چین و چین تایپه در این دوره از مسابقات به دلیل شرایط کرونا حاضر نشدند.

بازگشت به صفحه اخبار