پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش چهارم
سید مرتضی ملائکه
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1401/03/30 01:19
آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش چهارم


آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش چهارم

دومین فصل «جیدن آیوی» در کالج «پردو» با ثبت آمار ۱۷.۳ امتیاز، ۴.۹ ریباند و ۳.۱ پاس گل توسط او همراه بود که نشانگر رشد چشم‌گیری نسبت به آمار سال گذشته این گارد شوتزن دارد و همین موضوع او را به عنوان یکی از نفرات برتر یارکشی امسال مطرح کرده است.

۳ ثانیه - سید محمد رادسرشت همدانی؛  جیدن آیوی گارد ۱٫۹۳ متری و ۸۸ کیلویی به همراه پردو عنوان سومی کنفرانس Big Ten را کسب کرد و به تورنمنت اصلی NCAA راه پیدا کرد. در این رقابت‌ها پس از سوم شدن در پلی‌آفس منطقه شرق، دو برد مقابل کالج‌های «ییل» و «تگزاس» داشتند؛ اما برابر تیم پانزدهم جدول، کالج «سنت پیتر»، شکست خوردند و در جمع ۱۶ تیم برتر کشور جای گرفتند. آیوی هم برای تیم دوم منتخب مسابقات انتخاب شد.
 


آیوی این فصل ۴۶٪ از کل پرتاب‌ها و ۳۶٪ از سه‌امتیازی‌های خود (میانگین ۱٫۸ پرتاب موفق در بازی) را به ثمر رساند. او اگرچه بازیکن امتیازآور و موثری است ولی دو ایراد اساسی دارد. اولین مشکل این بازیکن آمار بیش از ۲٫۵ ترن‌اور در هر بازی است و مشکل دوم عملکرد دفاعی ضعیف او است. آیوی عملکرد خوبی در توپ‌ربایی و ریباند دفاعی نداشته و شاخص‌های عملکرد دفاعی نسبتاً ضعیفی را ثبت کرده است. دلیل این موضوع، عملکرد بی‌صبرانه و تهاجمی او در دفاع است که باعث خطا یا عبور بازیکن حریف از او می‌شود. در حمله، اگرچه اغلب به خوبی در چرخش توپ عمل می‌کند، گهگاه بیش از حد با طمانینه کار کرده یا تصمیمات نادرستی می‌گیرد که می‌تواند او را در موقعیت شوت‌های سخت یا از دست دادن توپ قرار دهد. آیوی اگرچه آمار پاس گل خوبی دارد ولی ظرافت در پاس‌های او دیده نمی‌شود و در حرکت با توپ نیز متوسط است. این موضوع او را در مقابله با بازیکنان حرفه‌ای به مشکل خواهد انداخت.

آیوی از فیزیک، سرعت و جنگندگی بالایی برخوردار است و قدرت بدنی مناسبی نسبت به پست خود دارد. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود که خطاهای زیادی روی او انجام شود؛ ولی درصد اقدام‌های موفقش چندان مناسب نیست. همچنین با کمک این ویژگی، آمار ریباند بسیار خوبی را برای خود ثبت کرده است. اگرچه شوتیست خوبی است ولی باید تغییراتی در نحوه پرتابش انجام دهد تا به راحتی بلاک نشود. در کل آیوی یک بازیکن خوب و در خدمت تیم است ولی ظرافت و هوشمندی در بازی او کمتر دیده شده و بیشتر متکی به سرعت، قدرت و جنگندگی خود است که باید اصلاح شود وگرنه هیچ‌گاه در جمع ستارگان قرار نخواهد گرفت.
ویدئوی حرکات زیبای او در فصل گذشته
 

بازگشت به صفحه اخبار