پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: هند و استرالیا، بلندقامت‌ترین تیم‌های کاپ آسیا
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/04/22 13:49
هند و استرالیا، بلندقامت‌ترین تیم‌های کاپ آسیا


هند و استرالیا، بلندقامت‌ترین تیم‌های کاپ آسیا

تیم هند در این دوره از مسابقات کاپ آسیا با ترکیبی جوان و بلندقامت مانند استرالیا شرکت کرده است. تیم ملی ایران هم با میانگین قدی متوسط و میانگین سنی بالا در مسابقات شرکت کرده است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ کاپ بسکتبال آسیا از دیروز در اندونزی آغاز شده و تیم ملی بسکتبال ایران هم از امروز رقابت خود را با تیم‌های آسیا و اقیانوسیه آغاز می‌کند. طبق آمار فیبا، تیم ملی ایران با میانگین قدی ۱۹۶ سانتیمتر و میانگین سنی ۲۸ سال در کاپ آسیا شرکت کرده است. ایران از این نظر نزدیک به متوسط تیم‌های آسیایی است. ژاپن، سوریه و قزاقستان (تیم های همگروه) هم نزدیک به ایران هستند. ژاپنی‌ها تنها از نظر قدی با ۱۹۱ سانتیمتر، کوتاه‌تر از سایر تیم‌های گروه هستند.
 
تغییر نسل هند
تیم‌های استرالیا و هند با میانگین قدی ۲ متر، بلندقامت‌ترین تیم‌های این دوره از مسابقات هستند. تیم هند بازیکنی ۱۹ ساله به نام «آرین» با ۲۱۸ سانتیمتر قد دارد که یکی از دو بازیکن آکادمی ان بی‌ای در هند است.
هندی‌ها با میانگین سنی ۲۳ سال در کنار نیوزیلند، جوانترین ترکیب کاپ آسیا را دارند. استرالیا و فیلیپین با میانگین ۲۴ سال، دیگر تیم‌های جوان مسابقات هستند. عربستان در مقابل با میانگین ۳۰ سال، مسنترین ترکیب را در کاپ آسیا دارد.
 

 
حدادی و عباس، باتجربه‌ترین بازیکنان
حامد حدادی ستارهٔ تیم ملی بسکتبال ایران با ۳۷ سال و زید عباس ستارهٔ اردن با ۳۸ سال، بزرگترهای کاپ آسیا ۲۰۲۲ هستند.
حدادی هشتمین حضور در کاپ آسیا (جام ملت‌های سابق) را تجربه می‌کند که بیشتر از تمام بازیکنان حاضر در مسابقات است. او در مصاحبه با فیبا تاکید کرده که برای هر بازی و هر تورنمنت هیجان دارد.
زید عباس هم که پیش از این خداحافظی خود را اعلام کرده بود، بار دیگر به ترکیب اردن بازگشته و در مصاحبه با فیبا از شرایط بدنی خوب خود گفته است.

بازگشت به صفحه اخبار