پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: جزئیات درگیری بازیکنان لبنان و اردن در حاشیه کاپ آسیا
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/05/04 20:00
جزئیات درگیری بازیکنان لبنان و اردن در حاشیه کاپ آسیا


جزئیات درگیری بازیکنان لبنان و اردن در حاشیه کاپ آسیا

منابع و رسانه‌های آسیایی از درگیری شدید بازیکنان اردن و لبنان در هتل محل اقامت تیم‌های کاپ آسیا خبر دادند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم‌های بسکتبال اردن و لبنان امسال در کاپ آسیا عملکرد بسیار خوبی داشتند. اردنی‌ها با پیروزی ثانیه‌های آخر مقابل چین تایپه و سپس حذف ایران به نیمه نهایی رسیدند. تیم لبنان هم که با پیروزی مقابل چین به نیمه نهایی رسیده بود، با اختلاف یک امتیاز اردن را شکست داده و در فینال ۷۵ بر ۷۳ مقابل استرالیا شکست خورد.
بعد از اتمام مسابقات کاپ آسیا خبر رسید که بازیکنان اردن و لبنان در حاشیه مسابقات چند بار با یکدیگر درگیر شده‌‌اند و پای پلیس به ماجرا باز شد.
طبق گزارش رسانه‌های اندونزی، خطای غیر ورزشی «محمد حسین» بازیکن اردن روی «سرجیو الدرویش» بازیکن لبنان در کوارتر دوم مسابقه باعث برخورد میان دو طرف شد. اخراج حسین با یک غیرورزشی و یک تکنیکال پایان ماجرا نبود و درگیری‌های بعدی را رقم زد.

 
همچنین بعد از اتمام مسابقه، «وائل اراکجی» ستارهٔ جوان لبنان طبق عکس‌ها و تصاویر فیبا با بازیکنان اردن دست داده و از «فردی ابراهیم» بازیکن اردن هم با توجه به ناراحتی او بعد از باخت دلجویی کرد. طبق شنیده‌های ما یک نفر از کادر تیم اردن به سراغ اراکجی رفته و صحبت‌های او باعث واکنش شدید بازیکن لبنان، فحاشی و دعوا شده است. بعد از اتمام این درگیری، بازیکنان دو تیم در هتل محل اقامت بازیکنان یک بار درگیر شده و دوباره در زمان شام این درگیری تکرار می‌شود.
 
روز بعد از نیمه نهایی
ماجرا به همین درگیری‌های بعد از نیمه نهایی ختم نشده و روز یکشنبه بار دیگر «سرجیو درویش» بازیکن لبنان با «محمد حسین» بازیکن اردن دعوا کردند. در نهایت مسئولان برگزاری مسابقات به پلیس خبر دادند و سفارت اردن از چند لبنانی شکایت کرد. اردنی‌ها دنبال ممنوع الخروج کردن چند نفر از تیم لبنان بودند. پلیس تا بعد از فینال هم در هتل مستقر بود و این اتفاقات فضایی امنیتی بعد از نیمه نهایی به وجود آورد.
گفته می‌شود که یکی از بازیکنان لبنان در جریان این درگیری‌ها از چاقو استفاده کرده و در این میان چند نفر هم آسیب‌هایی دیده اند.
 
روایت رسانه‌های اندونزی
سایت RRI. CO. ID اندونزی به نقل از مسئولان برگزاری مسابقات تایید کرد که بازیکنان لبنان و اردن روز یکشنبه (دوم مرداد) در هتل با یکدیگر درگیر شده اند. به نوشته این سایت، یکی از بازیکنان لبنان روز یکشنبه با آسانسور در هتل بالا می‌رفته که بعد از توقف در طبقهٔ محل اسکان تیم اردن، بازیکنان اردنی او را بیرون کشیده و درگیری آغاز می‌شود. سایر بازیکنان لبنان هم برای کمک به هم تیمی خود آمدند.
«وسام الصوص» سرمربی اردن هم یکی از دلایل باخت این تیم در رده بندی مقابل نیوزیلند را همین درگیری‌ها عنوان کرده و جریان چاقو به دست داشتن یکی از اعضای تیم لبنان را تایید کرد.
تیم لبنان در پایان مسابقات کاپ آسیا به مقام دوم و تیم اردن به مقام چهارم رسید. تیم ملی ایران در مرحلهٔ یک چهارم نهایی مسابقات حذف شده و بامداد شنبه به ایران بازگشت.

بازگشت به صفحه اخبار