پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: درخواست کمک بسکتبال بانوان از آقایان
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1401/05/01 21:01
درخواست کمک بسکتبال بانوان از آقایان


درخواست کمک بسکتبال بانوان از آقایان

نمایندگان تیم‌ها و مسئولان بسکتبال بانوان با توجه به قرار گرفتن زیرنظر سازمان لیگ درخواست‌ دارند که سازمان لیگ به جذب اسپانسر برای تیم های بانوان کمک کند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تشکیل سازمان لیگ بسکتبال باعث شده که برنامه‌های لیگ برتر بانوان هم در راستای لیگ آقایان پیش برود. یکی از مسائلی که هفته پیش مطرح شد، بحث حمایت‌های مالی از تیم‌های بانوان بود.
نصرت الله جعفریان رئیس سازمان لیگ در همین راستا به بانوان قول داد که هر اسپانسری وارد لیگ برتر بانوان شد، حداقل تبلیغات آن اسپانسر در جریان لیگ برتر آقایان نمایش داده شود.
فتانه ملک نایب رئیس بانوان فدراسیون هم از جعفریان خواست که به کیفیت پخش مسابقات بانوان به خصوص از آپارات توجه شود و برای تشویق تیم‌های بانوان، تخفیفی به تیم‌های اول تا چهارم برای سال بعد داده شود.
مواردی مثل الزام تیم‌های آقایان برای حمایت از تیم‌های بانوان هم به چند شکل مطرح شد: ۱- تیم‌های بخش صنعت و معدن آقایان به نحوی ملزم به تیمداری در بخش بانوان شوند ۲-تیم‌هایی که بازیکن خارجی جذب می‌کنند، حمایتی هم از یک تیم بانوان انجام دهند ۳-فدراسیون در جذب اسپانسر بانوان کمک کند.
 
جعفریان: شخصا دنبال اسپانسر خواهم بود
زهرا اسلام زاده سرمربی تیم آکادمی‌‌ای زی بسکتبال با تاکید براینکه بدون اسپانسر، تکلیف چند تیم معلوم نیست، گفت: «سازمان لیگ به ما کمک کند، در غیر این صورت امکان حضورمان فراهم نیست. سال‌های قبل خیلی ایراد گرفتند که تیم ما ضعیف بود و سطح لیگ را پایین آورد. خوشحالم که ریسک کردم و ۳ بازیکن در تیم نوجوانان و یک بازیکن در تیم جوانان دارم. فدراسیون هم نگاه مثبتی داشت و از من برای حضور در کادرفنی تیم زیر ۱۶ سال دعوت کرد.»
سرمربی‌‌ای زی بسکتبال افزود: «من یک آکادمی بسکتبال دارم، درآمد آن را به جای هزینه برای خودم در بسکتبال هزینه کردم. کاش راهکاری پیدا شود که در حین جا به جایی رقم‌های بزرگ، گوشه‌‌ای هم به بسکتبال بانوان تعلق بگیرد. من با ۵۰۰ میلیون تومان در جمع هشت تیم برتر و با یک میلیارد تومان در جمع چهار تیم برتر لیگ قرار می‌گیرم.»
جعفریان در واکنش به این موضوع تاکید کرد که اگر اعداد لیگ بانوان در این حد است، شخصا دنبال اسپانسر خواهد بود تا درد کوچکی را برای چنین تیم‌هایی رفع کند.

بازگشت به صفحه اخبار