پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: دختران زیر ۱۸ سال در صف انتظار/ اعزامی در کار نیست
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1401/05/25 15:47
دختران زیر ۱۸ سال در صف انتظار/ اعزامی در کار نیست


دختران زیر ۱۸ سال در صف انتظار/ اعزامی در کار نیست

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال توضیح داد که تیم ملی دختران زیر ۱۸ سال از ابتدا در میان ذخیره‌های دسته ب آسیا قرار داشته و اعزام آنها قطعی نبوده است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال ایران از ماه‌ها قبل کار خود را برای شرکت در مسابقات دسته ب آسیا آغاز کرد؛ اما به تازگی خبر رسید که خبری از اعزام این تیم به مسابقات نیست.

فتانه ملک نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال به ۳ ثانیه گفت: «تیم زیر ۱۸ سال دختران فقط یک بار در سال ۲۰۱۷ به مسابقات دسته ب آسیا اعزام شد. فدراسیون بسکتبال ایران باید در سال ۲۰۱۹ هم اعلام آمادگی می‌کرد که به هر دلیلی این کار انجام نشده و هیچ چیزی به فیبا اعلام نکردند. زمانی که فدراسیون جدید روی کار آمد، تنها برای مسابقات ردهٔ سنی زیر ۱۶ سال اعلام آمادگی شده بود که در فرصت کم، کارهای مربوط به این مسابقات را انجام داده و تیم هم اعزام شد.»

ملک ادامه داد: «از همان زمان در فروردین امسال پی گیر مسابقات زیر ۱۸ سال شدیم و فیبا در جواب ایمیل ما (با توجه به اعلام آمادگی نکردن در سال ۲۰۱۹) پاسخ داد که شما در میان ذخیره‌های زیر ۱۸ سال دسته ب آسیا قرار دارید. پیش از این در رده زیر ۱۶ سال هم با توجه به انصراف چین، تیم‌های ذخیره جایگزین شده بودند. ما هم با توجه به این موضوع برنامه ریزی خود را انجام دادیم و اردوهای تیم را شروع کردیم.»

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال ادامه داد: «تا هفته قبل هم مرتب با فیبا در ارتباط بودیم و همچنان پاسخ می‌دادند که شما ذخیره هستید. ما هم امیدوار بودیم که هر لحظه تیمی انصراف دهد. هر چند منطقی به نظر نمی‌رسد؛ اما امیدواریم چون میزبانی مسابقات پسران زیر ۱۸ سال آسیا را داریم، شاید روزنه‌‌ای در آن زمان باز شود.»

ملک تاکید کرد: «خود ما هم در این مدت تحت فشار بودیم که با همین شرایط بچه‌ها را آماده نگه داشته و انگیزه‌های مربیان را حفظ کنیم. از آنجایی که دید ما پیشرفت بسکتبال پایه است، این را هم در نظر گرفته‌‌ایم که از همین بازیکنان تیم جوانان در مسابقات بزرگسالان غرب آسیا استفاده کنیم. چند روز پیش برای مسابقات غرب آسیا در اواسط شهریور اعلام آمادگی کردیم. با توجه به اینکه بازیکنان تیم جوانان آماده هستند، می‌توانیم از چند بازیکن این تیم به علاوه بازیکنان آماده در ردهٔ بزرگسالان استفاده کنیم.»

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال درباره کادرفنی تیم ملی بزرگسالان هم به برگزاری چند نشست اشاره کرد و معرفی کادرفنی تیم را به نتیجه گیری نهایی در روزهای آینده موکول کرد.

بازگشت به صفحه اخبار