پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: شروع مرحله دوم انتخابی جام جهانی؛ نکات بازی ایران و ژاپن
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/06/04 14:36
شروع مرحله دوم انتخابی جام جهانی؛ نکات بازی ایران و ژاپن


شروع مرحله دوم انتخابی جام جهانی؛ نکات بازی ایران و ژاپن

تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی مقابل ژاپن و همچنین شکست قزاقستان مقابل چین به کسب سهمیهٔ جام جهانی امیدوار ماند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مرحله دوم انتخابی جام جهانی بسکتبال با پیروزی ۷۹ بر ۶۸ ایران مقابل ژاپن آغاز شد. در دیگر مسابقات گروه، تیم چین ۶۸ بر ۵۶ قزاقستان را شکست داد و استرالیا ۱۰۴ بر ۵۰ بحرین را برد تا همه چیز در روز اول از این مرحله به سود ایران پیش رود. ایران در حال حاضر بعد از استرالیا، چین و قزاقستان در ردهٔ چهارم گروه F جای دارد. سه تیم برتر این گروه به جام جهانی می‌رسند. درباره بازی بخوانید:
 
تیم ژاپن دیروز با شوت‌های موفق در کوارتر اول مقابل ایران برتری داشت؛ اما در کوارتر دوم تا دو دقیقه و نیم آخر بدون امتیاز پیش رفت و فقط پنج امتیاز کسب کرد.
 
ژاپنی‌ها سهمیهٔ میزبانی جام جهانی را دارند. سرمربی آمریکایی، بازیکن تبعه و بازیکنان شاغل در ان‌بی‌ای این تیم هم به ایران سفر نکردند؛ اما سایر بازیکنان ژاپن تا دقیقه آخر برای پیروزی مقابل ایران تلاش کردند.
 
بازیکنان شوتزن ژاپن ۴۰ اقدام به پرتاب سه امتیازی داشتند و ۱۱ پرتاب در این بازی گل شد.
 
بهنام یخچالی با ۳۰ امتیاز (۹ از ۱۴ فیلد گل و ۵ پرتاب سه امتیازی)، ۳ ریباند و ۳ پاس گل ستارهٔ ایران در این مسابقه بود. ارسلان کاظمی با ۱۲ امتیاز و ۱۷ ریباند کار یخچالی را تکمیل کرد و حدادی که در جریان بازی، آسیب دیدگی هم داشت، در پایان ۱۳ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۴ پاس گل ثبت کرد.
 
جلال آقامیری، امیرحسین یازرلو و پیتر گریگوریان بازیکنان تیم جوانان دورهٔ قبل هم برای این بازی در ترکیب ایران قرار داشتند و یازرلو بیشترین فرصت بازی را با نزدیک ۱۸ دقیقه حضور در زمین پیدا کرد.
 
تعدادی هوادار ژاپنی مانند بازی جوانان برای تشویق تیم بزرگسالان ژاپن هم به سالن آمده بودند.
 
تماشاگران ایرانی هم با وجود ساعت نامناسب این مسابقه (۲۰:۳۰) استقبال خوبی از این بازی داشتند. پیش از این مسابقه، مجموعه ورزشی آزادی یک روز تاریخی از نظر تماشاگران داشت. زنان هوادار فوتبال برای اولین بار اجازه پیدا کردند که یک بازی لیگ برتر را از نزدیک تماشا کنند. زنان هوادار بسکتبال هم مانند سال‌های قبل، بدون مشکل به سالن آمدند.
 
تیم ملی بسکتبال ایران روز دوشنبه در دومین مسابقه از این پنجره باید به مصاف استرالیا برود. حامد حدادی با توجه به مصدومیت‌ها و بهنام یخچالی به دلیل شروع تمرینات تیم آلمانی در این سفر همراه تیم نیستند. سالار منجی و متین آقاجانپور به ترکیب اضافه شدند.
 
اعضای تیم ایران بلافاصله بعد از بازی دیشب برای سفر به استرالیا آماده شدند. به گفتهٔ سعید ارمغانی، این تیم حدود دو روز برای سفر به استرالیا در راه خواهد بود.
 

بازگشت به صفحه اخبار