پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: حدادی: ژاپنی‌ها جوری دفاع می‌کردند که انگار بلندتر از من بودند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1401/06/04 15:01
حدادی: ژاپنی‌ها جوری دفاع می‌کردند که انگار بلندتر از من بودند


حدادی: ژاپنی‌ها جوری دفاع می‌کردند که انگار بلندتر از من بودند

سرمربی و کاپیتان تیم ملی بسکتبال بعد از پیروزی مقابل ژاپن در جمع خبرنگاران حاضر شدند و نظر خود را درباره این برد گفتند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره پیروزی مقابل ژاپن گفت: «ابتدا باید به تیم ایران تبریک بگویم، بازیکنان خیلی خوب بازی کردند و کل بازی را کنترل کردیم. می‌دانستیم که ژاپن به این شکل بازی می‌کند و خیلی خوب تیم را آماده کرده بودیم. بازیکنان ما ۴۰ دقیقه تمرکز کردند و دفاع خیلی خوبی انجام دادند.»
 
ما فقط قدم اول را برداشتیم
ارمغانی ادامه داد: «شاید در کوارتر اول مقابل شوت‌های ژاپنی‌ها مشکل داشتیم؛ ولی بعد از آن خیلی خوب کنترل کردیم و برد شیرینی مقابل ژاپن به دست آوردیم. به این ترتیب شانس صعود به جام جهانی را داریم. ما فقط قدم اول را برداشتیم. پنجرهٔ آخر خیلی برایمان مهم است. دو بازی خانگی داریم که باید آن دو بازی را ببریم.»
 
دلیل غیبت حدادی و یخچالی مقابل استرالیا
سرمربی تیم ملی ایران درباره غیبت دو بازیکن کلیدی تیم توضیح داد: «بازی مقابل استرالیا خیلی مهم است. متأسفانه تیم باشگاهی بهنام یخچالی از او خواست که به آلمان برگردد. ما دو روز در سفر به استرالیا خواهیم بود که این برای حامد بعد از یک بازی سنگین خیلی سخت خواهد بود. شاید برای او با توجه به مصدومیت‌ها مشکل ایجاد کند. به همین دلیل همگی تصمیم گرفتیم که ریسک نپذیریم و بدون حدادی و یخچالی به استرالیا برویم.»
ارمغانی افزود: «هر دو بازیکن برای ما کلیدی هستند. هر چند بازیکنان جوانی داریم و باور دارم که بازی خوبی انجام می‌دهیم. امیدوارم که در آن مسابقه هم پیروز شویم.»
 
حدادی: ژاپنی‌ها خیلی سریع بازی می‌کردند
حامد حدادی کاپیتان تیم ملی هم در جمع خبرنگاران گفت: «بازی سختی بود. آنها خیلی سریع بازی می‌کردند. تشکر ویژه از ارسلان و بهنام که خیلی خوب بازی کردند و کل تیم هم در دفاع و حمله خوب بودند.»
او درباره ترکیب ناقص ژاپن افزود: «تیمی تقریبا نصفه و نیمه به ژاپن رفته بودند و دو بازی تدارکاتی انجام دادند. این بازی جدی‌تر بود و نیاز مبرم به برد داشتیم. تیم ژاپن هم چند بازیکن خود را نداشت و باز هم تیم قابل احترامی است. آنها تا آخر بازی جنگیدند.»
حدادی تاکید کرد: «ژاپنی‌ها تا کمر من بودند (با دست نشان می‌دهد) ولی جوری دفاع می‌کردند که انگار بلندتر از من هستند. کار سختی داشتیم، خیلی سریع بودند و سعی کردیم که پا به پای آنها بدویم. انشالله بازی بعدی هم با تمرکز مقابل استرالیا قرار بگیریم و با بردهایی که در مسابقات بعدی می‌آوریم، به جام جهانی برویم.»

بازگشت به صفحه اخبار