پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: دلیل سفر نکردن سرمربی آمریکایی به ایران
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/06/04 17:39
دلیل سفر نکردن سرمربی آمریکایی به ایران


دلیل سفر نکردن سرمربی آمریکایی به ایران

سرمربی موقت ژاپن درباره غیبت سرمربی آمریکایی تیم و همچنین دستیار ایرانی خود در لیگ ژاپن توضیح داد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ «تام هواس» سرمربی آمریکایی تیم ملی بسکتبال ژاپن ترجیح داد که این تیم را در سفر به ایران همراهی نکند. «نوریو ساسا» سرمربی موقت ژاپن در جمع خبرنگاران ایرانی توضیح داد: «سرمربی تیم دلایل شخصی داشت و هیچ نکتهٔ منفی در کار نیست. ما ارتباط خیلی خوبی داریم و هواس به من اعتماد کرد. او حتی در بین دو نیمه به من پیام داد که بازی را می‌بیند. شاید هم اگر اینجا بود، عملکرد بهتری نسبت به من داشت. (با خنده)»

ساسا درباره بازی مقابل ایران ادامه داد: «ایران همیشه حریف سختی برای بازی است، به خصوص با حضور حدادی و در خانه. تیم ایران در بازی دوستانه، حامد حدادی و ارسلان کاظمی را نداشت. این دو بازیکن به همراه محمد جمشیدی و بهنام یخچالی بازیکنان اصلی ایران هستند. توقف این بازیکنان واقعا سخت است، هر چند فکر می‌کنم که با وجود قد کوتاه‌تر، بازیکنان ما عملکرد خوبی مقابل حدادی داشتند.»
سرمربی موقت ژاپن تاکید کرد: «ما کمتر از ۳۰ درصد پرتاب سه امتیازی موفق در این بازی داشتیم. ژاپن برای موفقیت در هر بازی باید شوت‌های سه امتیازی موفقی داشته باشد که در بازی با ایران این اتفاق نیفتاد. اگر شوت‌های ما گل می‌شد، این بازی را می‌بردیم. هر چند مهم این است که بازیکنان ما ۴۰ دقیقه محکم بازی کردند. جنگیدن مقابل بازیکنانی مثل حدادی واقعا سخت است و به نظرم بازی خوبی انجام دادیم.»
ساسا درباره دستیار ایرانی خود در تیم «برکس» ژاپن گفت: «محمد عابدینی امسال دستیار من در تیم باشگاهی است. جالب اینجاست قبل از اینکه به ایران بیایم، گفتم که زیاد درباره تیم‌های ملی خود صحبت نکنیم. سال قبل در لیگ ژاپن قهرمان شدیم و امیدوارم امسال هم با کمک گرفتن از بسکتبال ایران، این عنوان را تکرار کنیم. من هم از سال ۲۰۱۴ کمک مربی بودم. همیشه به تیم ملی ایران احترام گذاشته‌‌ام و البته تیم ما را هم شکست داده اند. خیلی دوست داشتیم که این بار برنده شویم.»

بازگشت به صفحه اخبار