پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سرمربی جوانان: گروه ما متعادل است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/02/09 11:22
سرمربی جوانان: گروه ما متعادل است


سرمربی جوانان: گروه ما متعادل است

سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان اعتقاد دارد که تیم‌های این رده را نمی‌توان از قبل پیش بینی کرد؛ اما گروه ایران در جام جهانی متعادل به نظر می‌رسد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در جام جهانی ۲۰۲۱ با پورتوریکو، لتونی و صربستان همگروه شد. رضا نوری سرمربی تیم جوانان در این باره گفت: جوانان مثل بزرگسالان نیست که از قبل بدانیم کدام تیم خوب است. یک سال تیم مالی به فینال می‌آید و صربستان در مراحل ابتدایی اوت می‌شود. باید بازی‌های این تیم‌ها را دید که متاسفانه ما هنوز ندیده ایم.
 
نوری ادامه داد: اگر سوابق این تیم‌ها را نگاه کنیم، گروه متعادلی به نظر می‌رسد. گروه تیم‌هایی مثل آمریکا و کانادا سخت است. هر چند که صربستان هم صاحب بسکتبال و لتونی میزبان مسابقات هستند.
 
سرمربی تیم جوانان درباره فرمت مسابقات گفت: بعد از اینکه در مرحلهٔ اول با تیم‌های گروه خود بازی کردیم، به صورت ضربدری با تیم گروه مقابل روبرو خواهیم شد و تیم برنده در مسابقهٔ حذفی به جمع هشت تیم پایانی می‌رسد. تیم بازنده باید در رده بندی نهم تا شانزدهم مسابقه دهد.
 
اردوها در مازندران، تهران و مشهد
نوری درباره اردوهای تیم جوانان ایران توضیح داد: ما از یک هفته قبل با ۲۰ بازیکن وارد اردو شدیم. فردا اردوها به مدت یک هفته تعطیل می‌شود. اردوهای ما از اول خرداد تا زمان اعزام بدون وقفه خواهد بود و شاید یک یا دو روز مرخصی در میان اردوها به بازیکنان بدهیم.
 
او با اشاره به اقامت جوانان در مجموعه کاله مازندران افزود: برنامه‌‌ای برای انجام چهار یا پنج بازی در مشهد داریم. قرار است که با تیم ملی بزرگسالان بازی کنیم و همچنین با باشگاه‌های تهران بازی می‌کنیم. احتمال اردوی اصفهان هم وجود دارد.
 
جوانان در شرایط مسابقه قرار دارند
سرمربی تیم ملی جوانان تاکید کرد: خدا را شکر لیگ برتر خیلی به این تیم کمک کرد و بازیکنان ما از نظر روحی و روانی در شرایط مسابقه قرار دارند. امیدوارم با این تمرینات و زحمات چند ساله به نتایج خوبی در مسابقات جهانی دست پیدا کنیم.
منبع عکس: صفحه اینستاگرام کاله مازندران

بازگشت به صفحه اخبار