پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: صمد نیکخواه: کسی در کمیته المپیک از بسکتبال دفاع نمی‌کند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/03/05 15:27
صمد نیکخواه: کسی در کمیته المپیک از بسکتبال دفاع نمی‌کند


صمد نیکخواه: کسی در کمیته المپیک از بسکتبال دفاع نمی‌کند

کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: متاسفانه کسی را نداریم که در کمیته ملی المپیک از حق بسکتبال دفاع کند و همیشه مظلوم بوده ایم.

به گزارش ۳ ثانیه؛ صمد نیکخواه بهرامی در جمع خبرنگاران درباره نتایج بسکتبال در المپیک گفت: اصلا بسکتبال را با رشته‌های دیگر مقایسه نکنید. هر رشتهٔ ورزشی در حد خودش سخت است، ولی به نظرم بسکتبال را به خصوص در المپیک نباید با بقیه مقایسه کرد. همانطور که در دو ۱۰۰ متر، ورزشکاران خیلی آماده به المپیک می‌آیند، بسکتبال هم همینطور است و بسکتبالیست‌ها خیلی آماده به این رقابت‌ها می‌آیند.
کاپیتان تیم ملی بسکتبال افزود: با امکاناتی که بسکتبال در ۱۰ سال گذشته در اختیار داشته، نمی‌توان توقعی در المپیک داشت. حضور در المپیک برای بسکتبال مثل طلای المپیک است.
 
ما برای دل خودمان و هواداران بازی می‌کنیم
او با اشاره به تخصیص پاداش‌ها به رشته‌های مختلف تاکید کرد: کارشناسان خیلی خوبی در المپیک داریم، جا دارد برخی کارشناسان بسکتبالی را هم دعوت کنند که آنها هم نظر بدهند. بسکتبال هیچ کرسی‌‌ای در کمیته ملی المپیک ندارد و به همین دلیل هیچوقت از حقش دفاع نمی‌شود. همیشه هم مظلوم بوده‌‌ایم، ولی مهم نیست. همین که بچه‌ها توانسته‌‌اند به این سطح از بسکتبال در آسیا برسند که قابل احترام باشند، کافی است. ما برای دل خودمان و طرفداران بسکتبال ایران بازی می‌کنیم.
 
فکر می‌کردم به المپیک لندن هم می‌رویم
صمد درباره فاصله طولانی بازگشتش به المپیک گفت: من فکر می‌کردم به المپیک لندن هم می‌رویم، چون تیم خیلی خوبی داشتیم. دوره بعد چون آسیب دیدگی داشتیم و تیم چین خیلی خوب بود، آنجا فکر نمی‌کردم که به المپیک می‌رویم.
 
بازیکنان بعد از لیگ تخلیه می‌شوند
ملی پوش بسکتبال درباره آمادگی بازیکنان به دلیل پشت سر گذاشتن لیگ توضیح داد: به نظرم در جریان لیگ فشار روحی و روانی زیادی روی بازیکنان است و بازیکنان تخلیه می‌شوند. زمان می‌برد تا خودشان را برای تورنمنت جدید با یک تیم جدید آماده کنند. ما زمان کافی تا پنجرهٔ سومی داریم. بازیکنان فعلی همه دانش بالایی از نظر بسکتبال دارند. سعی می‌کنیم که روی برنامه پیش برویم.
عکس از علیرضا زینلی

بازگشت به صفحه اخبار