پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مایک یا فیلیپ، یکی اجازهٔ بازی دارد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/03/06 21:25
مایک یا فیلیپ، یکی اجازهٔ بازی دارد


مایک یا فیلیپ، یکی اجازهٔ بازی دارد

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال تایید کرد که فقط یکی از بین مایک رستم‌پور و فیلیپ جلال‌پور می‌توانند برای تیم ملی بازی کنند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسعود قاسمی درباره شرایط استفاده از فیلیپ جلال‌پور بازیکن دورگهٔ جدید تیم ملی همزمان با مایک رستم‌پور توضیح داد: این قانون فیبا در همه جای دنیا وجود دارد و بیشتر از یک بازیکن Naturalized (تبعه) نمی‌توانیم داشته باشیم. این تصمیم سرمربی تیم ملی است که براساس نیازش کدام بازیکن را به المپیک ببرد.
او با تایید اینکه هیچ یک از این دو بازیکن قبل از ۱۶ سالگی پاسپورت ایرانی نداشته‌‌اند، افزود: آرون پاسپورت ایرانی داشته و این دو بازیکن نداشته اند. بازیکنان دیگری هم خارج از ایران هستند که وضعیت آنها را دنبال می‌کنیم. بازیکنی مثل محمد جعفری که از ایران رفته، یکی از این بازیکنان است.
قاسمی درباره شرایط جلال‌پور گفت: پویان جلال‌پور هم بازیکن با کیفیتی نشان داده است، ولی در تمرین بوده و باید در مسابقات محک بخورد. در هر حال تشخیص سرمربی تیم ملی مهم است.
 
هنوز ۳ کشور جواب نداده‌‌اند
مدیر تیم‌های ملی بسکتبال درباره اینکه چه کشورهایی را به ایران دعوت کرده‌‌اند، توضیح داد: ما ازصربستان، اسپانیا، یونان، روسیه و ترکیه دعوت کرده ایم. روسیه چون هنوز در انتخابی المپیک شانس دارد، گفته است که بعد از مسابقات، پاسخ ما را می‌دهد. صربستان هم به طور قطعی چون از قبل برنامه ریخته بود، پاسخ منفی داد؛ اما هنوز منتظر پاسخ اسپانیا، یونان و ترکیه هستیم. چه ما به این کشورها برویم یا آنها بیایند، فرقی ندارد. با توجه به شرایط کرونایی که کشور ما دارد، شانس حضور ما در آن کشورها بیشتر به نظر می‌رسد.
قاسمی ادامه داد: ما بعد از پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا به ژاپن می‌رویم و هفتم یا هشتم تیر به ایران بر می‌گردیم. بازه زمانی ۸ تا ۲۵ تیر را برای این مسابقات تدارکاتی در نظر گرفته‌‌ایم که قبل از اعزام به المپیک توکیو است.

بازگشت به صفحه اخبار