پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: «ان‌بی‌ای را تنها ببین، مارچ مدنس را با دوستت»
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1402/01/12 15:35
«ان‌بی‌ای را تنها ببین، مارچ مدنس را با دوستت»


«ان‌بی‌ای را تنها ببین، مارچ مدنس را با دوستت»

رقابت‌های بسکتبال کالج دانشگاهی آمریکا (NCAA) به مرحلهٔ آخر رسیده است. امسال همه تیم‌های سید اول حذف شده‌اند.

سید مرتضی ملائکه_۳ ثانیه؛ از قدیم گفته اند: ان‌بی‌ای را تنها ببین، مارچ مدنس را با دوستت! اگرچه رقابت‌های کالج دانشگاهی آمریکا ملقب به NCAA در حد بازی‌های ان‌بی‌ای فانتزی نیست، اما رقابت بالای بازیکنان و سطح نزدیک تیم‌ها همیشه این مسابقات را مجزا کرده است.
پس از گذشت مارچ جنون‌آمیز حالا وقتش رسیده تا رقابت چهار تیم پایانی مسابقات کالج دانشگاهی سطح یک آمریکا را مشاهده کنیم. ۶۰ تیم از ۶۴ تیم چهار منطقه شرق، غرب، غرب میانه و جنوب حذف شدند تا فقط هاسکی‌های کانکتیکات سید چهار (UConn Huskies)، طوفان‌های میامی سید پنج (Miami Hurricanes)، آزتک ایالتی سن‌دیگو سید پنج (San Diego State Aztecs) و جغدهای فلوریدا آتلانتیک سید نُه (Florida Atlantic Owls) باقی بمانند.
امسال اتفاقات تاریخی افتاد که این فصل را به یادماندنی کرد:
۱. دانشگاه پردو (سید ۱) در مرحله اول حذف شد. این دومین بار در تاریخ این رقابت‌هاست که تیم سید یک به تیم سید ۱۶ می‌بازد (بعد از ویرجینیا سال ۲۰۱۸).
۲. امسال اولین سال پس از ۱۹۷۹ (که سیدبندی انجام شد) است که هیچ تیم سید یکی به هشت تیم برتر راه پیدا نمی‌کند.
۳. اولین بار پس از سال ۲۰۱۱ است (سومین بار در تاریخ) که هیچ تیم سید یکی به Final Four نمی‌رسد.
۴. میامی، فلوریدا و سن‌دیگو برای اولین بار در تاریخ خود به چهار تیم پایانی می‌رسند و از حیث تجربه فقط کانکتیکات تجربه سطح فشار این رقابت‌ها را دارد.
۵. برای اولین بار در تاریخ هیچ تیمی از سه سید بالایی در نیمه‌نهایی حضور ندارد!
کانکتیکات (سید ۴) فردا ساعت ۱۹:۴۹ به وقت محلی (۴ صبح به وقت ایران) به مصاف میامی (سید ۵) خواهد رفت. کانکتیکات امسال بسیار در پلی‌آفس مقتدر نشان داده است و به نظر کارشناسان بیشترین شانس قهرمانی را دارد. آن‌ها چهار بار در سال‌های ۱۹۹۹، ۲۰۰۴، ۲۰۱۱و ۲۰۱۴ نیز قهرمان این مسابقات شده‌اند. کمترین حاشیه پیروزی کانکتیکات در پلی‌آفس، ۱۵ امتیاز در برابر گونزاگا بوده است که از غول‌های بسکتبال است. آنطرف میامی همه را شگفت زده کرده و دانشگاه هیوستون (سید ۱) و تگزاس (سید ۲) را شکست داده است تا به این جایگاه برسد. آن‌ها در هر دو بازی تا دقایق نهایی از تیم مقابل عقب بودند اما با روحیه مثال‌زدنی بازی‌ها را جبران کردند.
در آنطرف جدول سن‌دیگو و فلوریدا که هر دو برای اولین بار به چهار تیم پایانی می‌رسند رقابت خواهند کرد تا حتما یک تیم برای اولین بار در تاریخش به فینال برسد. فلوریدا با سید نهم به نیمه‌نهایی رسیده که از سال ۲۰۱۳ بی‌سابقه بوده است. برخلاف بازی میامی و کانکتیکات به نظر می‌رسد این رقابت بسیار نزدیک‌تر باشد. ساعت این بازی ۱۷:۰۹ به وقت محلی و حدود ۱:۳۰ صبح به وقت ایران است.
هیوستون، ایالت تگزاس، میزبان این دور از مسابقات Final Four است که تا به حال میزبان رقابت‌های خاطره‌انگیزی بوده است و انتظار می‌رود دوباره امسال دیدارهایی بسیار جذابی را مشاهده کنیم.
دیدارهای نیمه‌نهایی یکشنبه صبح به وقت ایران و دیدارهای پایانی دو روز بعد سه‌شنبه صبح به وقت ایران برگزار می‌شود. تمامی بازی‌ها در اپلیکیشن رسمی مارچ مدنس به صورت رایگان برای استریم در دسترس است. در صورت کار نکردن آن می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:
لینک پخش زنده بازی سن‌دیگو و فلوریدا ساعت ۱:۳۰ به وقت ایران
لینک پخش زنده بازی کانکتیکات و میامی ساعت ۴ به وقت ایران

بازگشت به صفحه اخبار