پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ال کلاسیکوی بسکتبال این بار در کائوناس لیتوانی-بخش اول
فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1402/02/25 21:14
ال کلاسیکوی بسکتبال این بار در کائوناس لیتوانی-بخش اول


ال کلاسیکوی بسکتبال این بار در کائوناس لیتوانی-بخش اول

مسابقهٔ بارسا-رئال، رقابت‌های چهار تیم نهایی یورولیگ امسال را جذابتر می‌کند. اینجا درباره وضعیت بارسا پیش از دیدار با رئال مادرید بخوانید.

۳ ثانیه- امید حاتمی؛ مرحلهٔ پی آف یورولیگ، امسال شاهد بازی‌های تاریخی و جذابی بود که در نتیجه چهار تیم بارسا، رئال، المپیاکوس و موناکو موفق شدند با برتری مقابل رقیبانشان، بلیط کائوناس را برای خود رزرو کنند.
سری بازیهای پارتیزان - رئال و سری المپیاکوس - فنرباغچه جزو سری‌های جذاب و پر حاشیهٔ امسال یورلیگ بود.
حالا باز هم رئال - بارسا این بار در خانهٔ سرمربی بارسا (ساروناس لیتوانیایی) به مصاف هم می‌روند. رقابت این دو تیم را در دو بخش بررسی می‌کنیم. بخش اول به بارسا اختصاص دارد.
قبل از آنالیز بازی، نگاهی به آمار و بازیکنان شاخص این تیم می‌اندازیم:
بارسا این فصل در مجموع ۲۶ برد و ۱۱ باخت داشته و متوسط ۸۱٫۳ امتیاز، ۳۳٫۹ ریباند و ۱۹٫۴ اسیست به ثبت رسانده است. بارسا تنها تیمی بود که در پلی آف توانست زالگریس را ۳-۰ به اصطلاح NBA جارو کند تا با تمرکز بیشتری وارد کائوناس شود.
این باشگاه در خریدهای این فصل خوب عمل کرده و باید دید در حساس‌ترین بازی فصل و مقابل بهترین بازیکن دفاعی لیگ یعنی تاوارس و رئال چه نمایشی از خود خواهند داشت.
ساتورانسکی با کارایی ۱۲٫۹، کوری هیگنس با کارایی ۸٫۷ و لاپرویتوالای آرژانتینی با کارائی ۱۱٫۳ مثل همیشه در پست گارد توانستند کمی خیال ساروناس را راحت کنند، مخصوصا ساتورانسکی در این فصل رفته رفته در ترکیب بارسا جای خود را پیدا کرده و مهرهٔ مهمی برای تیم به حساب می‌آید.
ستارهٔ تیم در پست فوروارد مثل همیشه میروتیچ است که در همه آمارهای تیمی جزو اصلی‌ترین بازیکنان به شمار می‌رود. او با ثبت ۱۵٫۹ امتیاز در هر بازی و کارایی ۱۷٫۱ شاخص‌ترین بازیکن تیم است.
در پست سنتر هم امسال با ورود وسلی و حضور سرتاچ شانلی، زوج خوبی در زیر حلقه برای بارسا ایجاد شد. این در حالی است که وسلی در هفته‌های اول لیگ ضعیف عمل کرده بود اما هر هفته بیشتر توانست جای خود را در ترکیب پیدا کند.
آنالیز بازی:
با توجه به سبک بازی بارسلونا در حمله و دفاع، بازهم انتظار می‌رود که این تیم مقابل حملات رئال بسیار بسته و نزدیک به حلقه بازی کند. وسلی روز پرکاری مقابل تاوارز بلند بالا خواهد داشت و ساروناس با توجه به حضور سرتاچ و مایک توبی، امیدوار است این غول ۲٫۲۰ متری را مهار کند.
سرعت در حمله
میروتیچ در حمله هم بسیار آماده نشان داده و با توجه به حضور ساتورانسکی و هیگنس سرعت تیم در حمله بالا رفته است. همچنین توپ خیلی بهتر از سال قبل در حمله به گردش در می‌آید. مطمئنا یکی از پلان‌های موجود، نفوذها و کات‌های مستقیم به حلقه برای گرفتن خطا از تاوارس خواهد بود و بهترین گزینه برای این کار ساتورانسکی و لاپرویتولا هستند. در کنار آنها میروتیچ هم به عنوان آپشن شوت در پشت خط منتظر پاس‌های سریع است تا شوت‌های سه امتیازی‌اش را تبدیل به امتیاز نماید.
رئال، خطرناک و پیش بینی ناپذیر
در سمت مقابل نیز با توجه به ازدیاد بیش از حد بازیکنان پیرامونی در رئال و نمایش خیره کننده لول و رودریگوز در بازی آخر پارتیزان، رئال نشان داده که تیمی بسیار خطرناک و غیرقابل پیش بینی است. بارسا هم در زیر حلقه و هم در بالای قوس کار دشواری در پیش دارد. گابریل دک و موسی، نمایشی فوق‌العاده در فصل داشته‌اند، یابوسله و کورنلیه هم خوب ظاهر شدند و رئال در بالا و پایین حلقه بازیکنان تاثیر گذاری دارد، تنها موردی که همیشه رئال را با مشکل مواجه کرده، خطاهای زیاد تاوارز است که هسته اصلی دفاع و حمله تیم به شمار می‌رود و بارسا نیز مطمئنا روی این موضوع پافشاری خواهد کرد.  
رئال و بارسا از ساعت ۲۱ جمعه ۲۹ اردیبهشت برای صعود به فینال یورولیگ به مصاف هم می‌روند.

بازگشت به صفحه اخبار