پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ال کلاسیکوی بسکتبال در کائوناس لیتوانی - بخش دوم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1402/02/27 23:08
ال کلاسیکوی بسکتبال در کائوناس لیتوانی - بخش دوم


ال کلاسیکوی بسکتبال در کائوناس لیتوانی - بخش دوم

رئال مادرید و بارسلونا این هفته در مسابقات چهار تیم نهایی بسکتبال یورولیگ با هم روبرو می‌شوند. اینجا درباره وضعیت رئال مادرید پیش از جدال با بارسا بخوانید.

۳ ثانیه- امید حاتمی؛ با توجه به بازی‌های پلی آف می‌توان گفت بارسلونا با ذخیرهٔ انرژی بهتری وارد لیتوانی شد، اما رئال بعد از یک رقابت جذاب و البته خسته کننده برای بازیکنان و مربیانش (مقابل پارتیزان)، حالا مقابل بارسا صف آرایی می‌کند.
نمایش فوق‌العاده و طوفانی بازیکنان با تجربهٔ رئال یعنی سرخیو لول و رودریگز در ۱۰ دقیقهٔ پایانی بازی آخر پلی آف مقابل پارتیزان مهر تاییدی بر خطرناک بودن و پیش بینی ناپذیری این تیم بود.
آمار فصل
رئال با ۲۶ برد و ۱۳ باخت، آماری مشابه و نزدیک به بارسا در فصل به ثبت رساند. متوسط امتیازی ۸۵٫۷، متوسط ۳۶٫۵ ریباند و اسیست ۱۹٫۲ آماریست که در طول این فصل برای تیم متئو به ثبت رسید.
پست فورواردهای تیم، جای رقابتی سخت برای بازیکنان رئال است و می‌توان گفت که با آمار ثبت شده، تقریبا تمامی بازیکنان این پست موفق و قابل قبول عمل کردند. گابریل دک، موسی، یابوسله، هانگا، کرنلیه و راندولف بازیکنانی هستند که کارایی قابل قبولی برای تیم داشته‌اند.
بازی بر محور تاوارس
سبک بازی رئال بیشتر بر محور تاوارس سنتر ۲۲۰ سانتی تیم است: پیک‌اند رول‌های بالای زمین، ایجاد میس مچ برای تاوارس و ست‌های متعدد برای پست‌های چهار و پنج و در نهایت استفاده از تاوارس برای سرویس پاس به فورواردهای تیم.
موسی و دک هم زوج خوبی برای رئال تا اینجای کار بوده‌اند. موسی در حمله و دک در حمله و دفاع قابل اطمینان نشان داده‌اند. تاوارس به واسطهٔ قامت بلند و با توجه به پلان‌های تیم حریف اکثرا در مرکز تماس‌ها و برخوردهای در نزدیکی حلقه است. این یکی از شایع‌ترین مشکلات متئو در سری پلی اف و فصل عادی بوده، چون پواریه خیلی متزلزل نشان داده است و رئال بعد از تاوارس اکثرا دچار مشکل در دفاع می‌شود.
گاردهای تیم در بالای زمین مقابل گاردهای سرعتی تیم‌ها پر اشتباه ظاهر شده‌اند و باید دید مقابل ساتورانسکی، هنگس و لاپرویتولا چه عملکردی خواهند داشت.
باید خاطر نشان کرد که رئال یکی از قدرتمندترین تیم‌های چندسال اخیر لیگ بوده و امسال نیز با وجود فراز و نشیب بسیار به چهار تیم پایانی رسید تا تاوارس و یارانش امسال نیز رویای قهرمانی خود را از دست ندهند.   پیشنهاد می‌کنم تماشای بازی جذاب رئال و بارسا را  از دست ندهید.
رئال و بارسا از ساعت ۲۱ جمعه ۲۹ اردیبهشت برای صعود به فینال یورولیگ به مصاف هم می‌روند.

بازگشت به صفحه اخبار