پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: هیت و ناگتس نیمی از راه را رفتند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1402/02/30 14:07
هیت و ناگتس نیمی از راه را رفتند


هیت و ناگتس نیمی از راه را رفتند

دنور ناگتس و میامی هیت در دو بازی اول فینال کنفرانس‌های لیگ بسکتبال ان بی‌ای برنده شدند.


۳  ثانیه_سید مرتضی ملائکه؛ اینجا درباره دو بازی اول سری فینال کنفرانس شرق و غرب ان بی‌ای بخوانید:
بوستون بهت زده
میامی هیت با یک ران ۱۸ به ۴ در کوارتر چهارم، بازی دوم را نیز از چنگ بوستون سلتیکس با نتیجه ۱۱۱ به ۱۰۵ درآورد. جیسن تیتم و جیلن براون که در سه کوارتر بازی خوبی از خود نشان دادند؛ در کوارتر چهارم به خوبی مهار شدند. تیتم هیچ پرتاب منطقه‌ای موفقی در کوارتر چهارم نداشت و فقط ۴ پرتاب آزاد به ثمر رساند. جیلن براون هم فقط ۳ امتیاز کسب کرد. تیتم این بازی را با ۳۴ امتیاز، ۱۳ ریباند و ۸ اسیست به پایان رساند.
جیمی باتلر در این بازی با ۲۷ امتیاز، ۸ ریباند، ۶ اسیست و ۳ توپ‌ربایی بهترین بازیکن تیمش بود. بم آدبایو هم با ۲۲ امتیاز، ۱۶ ریباند و ۹ اسیست کمک دست جیمی بود.
این بازی نشان داد اسپولسترا (سرمربی میامی هیت) می‌داند که چطور از صد درصد پتانسیل تیمش استفاده کند و دوباره ثابت کرد که یک نابغه بزرگ است.
هیت ۲
سلتیکس صفر
کامبک ناگتس با درخشش جمال
در حالی که لیکرز اکثر دقایق بازی از دنور ناگتس پیش بود و کوارتر چهارم را هم با پیروزی ۳ امتیازی شروع کرد، این جمال ماری (ستارهٔ دنور) بود که با شوت‌های پیاپی، بازی را برای تیمش با نتیجه ۱۰۸ به ۱۰۳ درآورد. جمال بازی را با ۳۷ امتیاز و ۱۰ ریباند تمام کرد. یوکیچ هم با ۲۳ امتیاز، ۱۷ ریباند و ۱۲ اسیست تریپل‌دبل کرد.
آن طرف لبران جیمز ۲۲ امتیاز، ۹ ریباند و ۱۰ اسیست ثبت کرد؛ ولی در کوارتر چهارم و پشت خط سه‌امتیازی (و بعضا در منطقه رنگی) شب خوبی نداشت. آنتونی دیویس هم ۱۸ امتیاز و ۱۴ ریباند ثبت کرد؛ اما فقط ۲۶ درصد شوت زد. روی هاچیمورا و آستین ریوز به عنوان بازیکنان مکمل شب خوبی داشتند و ۲۱ و ۲۲ امتیاز کسب کردند.
آیا لبران و هم‌تیمی‌هایش بازخواهند گشت؟
ناگتس ۲
لیکرز صفر

بازگشت به صفحه اخبار