پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: معرفی حریفان ایران در جام جهانی؛ برزیل، تیمی با سابقه دو قهرمانی جهان
فرشته سیفی ناجی
بخش:
خارجی (سایر)
تاریخ انتشار:
1402/06/03 14:51
معرفی حریفان ایران در جام جهانی؛ برزیل، تیمی با سابقه دو قهرمانی جهان


معرفی حریفان ایران در جام جهانی؛ برزیل، تیمی با سابقه دو قهرمانی جهان

تیم برزیل حریف اول ایران در جام جهانی بسکتبال، سوابق درخشانتری داشته و در رده یازدهم رتبه بندی فیبا برای جام جهانی قرار دارد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ جام جهانی بسکتبال به طور رسمی از امروز آغاز شد. رقابت‌های گروه G که تیم ایران هم در آن حضور دارد، از فردا آغاز می‌شود. اینجا درباره برزیل اولین حریف ایران در جام جهانی بخوانید:
حضور در جام جهانی: نوزدهمین دوره (قهرمانی در سال‌های ۱۹۵۹ و ۱۹۶۳)
رنکینگ جهانی: ۱۳
میانگین سنی: ۲۸٫۴ سال
میانگین قدی: ۱۹۷٫۸ سانتیمتر
 
غایبان بزرگ و ستاره تیم
ستاره‌هایی مثل باربوسا و وارژائو که در دوره قبلی جام جهانی حضور داشتند، دیگر در ترکیب برزیل قرار ندارند؛ اما نام مارسلینیو هوئرتاس ۴۰ ساله، همچنان در لیست بازیکنان برزیل به چشم می‌خورد. (پنجمین حضور در جام جهانی) هوئرتاس در کنار رائول نتو و یاگو سانتوس گاردهای برزیل هستند که کار را برای حریفان سخت می کنند.
برونو کابوکلو پاور فوروارد برزیل یکی از ستاره‌های فعلی این تیم است که در پیروزی بازی دوستانه مقابل استرالیا نقش مهمی داشت.
گیرمه سانتوس بازیکن تیم جی لیگ سانتا کروز واریرز است. دو بازیکن برزیلی در لیگ داخلی این کشور و سایر بازیکنان در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند.
 
قدرت یازدهم جام جهانی
اسپانیا و برزیل بیشترین شانس را روی کاغذ برای صعود از گروه G دارند.
فیبا برزیل را در رده یازدهم پاور رنکینگ قبل از جام جهانی قرار داده و پیروزی در مسابقه دوستانه مقابل استرالیا یکی از دلایل صعود برزیل از نظر فیبا بوده است.
تیم ملی بسکتبال ایران فردا در اولین مسابقه جام جهانی از ساعت ۱۳:۱۵ به مصاف برزیل می‌رود.

بازگشت به صفحه اخبار