پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: هجوم کرونا به اردوی تیم بسکتبال آمریکا
سجاد بیات
بخش:
خارجی (سایر)
تاریخ انتشار:
1400/04/25 00:39
هجوم کرونا به اردوی تیم بسکتبال آمریکا


هجوم کرونا به اردوی تیم بسکتبال آمریکا

رعایت نکردن پروتکل‌های کرونایی توسط ستاره‌های بسکتبال آمریکا برای این تیم دردسر ایجاد کرد.

به گزارش ۳ ثانیه، بردلی بیل ستاره‌ی تیم واشنگتن ویزاردز و یکی از بازیکن‌های اصلی تیم ملی بسکتبال آمریکا این تیم را در المپیک همراهی نخواهد کرد. فدراسیون بسکتبال آمریکا اعلام کرد بیل به دلیل رعایت نکردن پرتکل‌های کرونایی امکان همراهی تیم ملی کشورش در سفر به ژاپن را نخواهد داشت. این بازیکن در سه دیدار دوستانه‌ی آمریکا پیش از آغاز المپیک حاضر بود. خروج از قرنطینه و شرکت در جمع‌های خارج از چارچوب‌های کرونایی باعث بروز این مشکل شده است. هنوز مشخص نیست بیل چه زمانی اجازه‌ی حضور در تمرین خواهد داشت.
براساس گزارش آدرین ووجنارفسکی فدراسیون بسکتبال آمریکا زمان زیادی برای انتخاب جایگزین بیل ندارد. کادرفنی تیم ملی آمریکا در تلاش است در اسرع وقت از بین بازیکن‌های آماده‌تر که امکان حضور در المپیک را دارند یک بازیکن جایگزین بیل کند. براساس این گزارش بسیاری بازیکن‌های آمریکایی که در حال حاضر در فینال NBA حاضر نیستند به تعطیلات رفته‌اند و حتی اگر آماده باشند هم تمایلی به حضور در المپیک ندارند. گزینه‌های آمریکا برای جایگزین کردن بیل محدود هستند.
بردلی بیل تنها بازیکنی نیست که پرتکل‌های کرونایی را نقض کرده است. شمس چارانیا گزارش داد جرمی گرنت دیگر بازیکن تیم ملی بسکتبال آمریکا هم به دلیل نقض این پرتکل‌ها به قرنطینه‌ی اختصاصی رفته است. وضعیت این بازیکن هم برای حضور در المپیک توکیو مبهم است و شاید او هم مجوزهای لازم برای سفر به ژاپن و همراهی تیم ملی بسکتبال آمریکا را به دست نیاورد.
تیم ملی آمریکا یکی از حریفان ایران در المپیک توکیو است. این تیم در اولین دیدار خود در این رقابت‌ها باید به مصاف فرانسه برود. 

بازگشت به صفحه اخبار