پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: برتری ۳ میزبان در بازی سوم/ گرگان به نیمه نهایی صعود کرد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1403/01/25 22:16
برتری ۳ میزبان در بازی سوم/ گرگان به نیمه نهایی صعود کرد


برتری ۳ میزبان در بازی سوم/ گرگان به نیمه نهایی صعود کرد

تیم بسکتبال شهرداری گرگان به عنوان اولین تیم به نیمه نهایی لیگ برتر صعود کرد. مس کرمان و کاله مازندران اولین برد خود را کسب کردند و نفت آبادان از طبیعت پیش افتاد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سومین مسابقات پلی آف لیگ برتر امروز به میزبانی تیم‌های پایین جدول مرحله‌ی مقدماتی برگزار شد.
 
صعود گرگان با ۳ برد
شهرداری گرگان با پیروزی ۸۸ بر ۷۳ مقابل لیموندیس در همان شیراز کار را تمام کرده و با سه پیروزی به نیمه نهایی صعود کرد. ارسلان کاظمی با ۱۴ امتیاز و ۱۸ ریباند بهترین بازیکن گرگان بود‌ و محمد یوسف‌وند با ۱۲ امتیاز و ۱۲ ریباند دبل دبل کرد. جیلن بردلی با ۲۶ امتیاز، بیشترین کارایی را برای لیموندیس داشت.
 
برتری کامل مس مقابل مهرام
تیم مس کرمان در کوارتر اول با پیروزی ۳۱ بر ۹ کار مهرام را تمام کرد و تا پایان بازی موفق به حفظ برتری و پیروزی با نتیجه‌ی ۹۲ بر ۷۹ شد. مهرام ۲ بر یک در سری پیش است.
مهدی افخمی با ۲۶ امتیاز، ۴ ریباند و ۶ پاس گل در کنار عرفان سلیمانیان با ۱۴ امتیاز، ۵ ریباند و ۴ پاس گل بیشترین کارایی را برای کرمان داشتند.
پری پتی در این بازی برای مهرام بازی نکرد و هولمن با ۱۴ امتیاز و ۵ ریباند بیشترین کارایی را برای این تیم داشت.
 
کاله سه رقمی برد
تیم ‌کاله مازندران بعد از دو باخت در اصفهان امروز ۱۰۵ بر ۸۰ ذوب آهن را شکست داد. امیرحسین یازرلو با ۳۰ امتیاز، ۳ پاس گل و ۳ توپربایی در کنار متین آقاجانپور با ۳۲ امتیاز، ۳ ریباند و ۴ پاس گل بهترین بازیکنان کاله بودند.
دوایت بایکس با ۲۵ امتیاز، ۳ ریباند، ۳ پاس گل و ۳ توپربایی بیشترین کارایی را برای ذوب آهن داشت.
 
نفت از طبیعت پیش افتاد
نفت آبادان با دبل دبل حدادی در نیمه‌ی اول بازی مقابل طبیعت اختلاف دورقمی ایجاد کرد. آبادانی‌ها در نیمه‌ی دوم محمد حسن‌زاده را با پنج خطا و نوید خواجه‌زاده و امیر طاهرخانی را با مصدومیت از دست دادند و طبعیت به تدریج اختلاف را نزدیک کرد. نفت با حفظ برتری در پایان بازی ۸۴ بر ۸۲ برنده شدند.
این دیدار با اجرایی شدن محرومیت تماشاگران آبادانی برگزار شد و تیم نفت در بازی چهارم از حمایت هواداران هم برخوردار خواهد بود.
حامد حدادی امروز با ۱۸ امتیاز، ۲۰ ریباند و ۸ پاس گل بهترین بازیکن نفت بود. حدادی در بازی قبل، حرکت ناشایستی مقابل زنگنه بازیکن طبیعت انجام داده بود و این موضوع حاشیه‌هایی را در زمان بازی و پس از آن به وجود آورد.
جردن استیونز که در نیمه اول کمرنگ‌تر از بازی‌های قبل بود، در پایان ۳۷ امتیاز، ۳ ریباند و ۴ پاس گل برای طبیعت به دست آورد. آرمان زنگنه با ۱۵ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۵ پاس گل بهترین بازیکن نفت در این بازی بود.
مسابقات چهارم پلی آف روز دوشنبه ۲۷ فرودین برگزار می شود.

بازگشت به صفحه اخبار