پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: طبیعت سری را به تهران برگرداند/ مهرام و ذوب آهن به نیمه نهایی رسیدند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1403/01/27 22:26
طبیعت سری را به تهران برگرداند/ مهرام و ذوب آهن به نیمه نهایی رسیدند


طبیعت سری را به تهران برگرداند/ مهرام و ذوب آهن به نیمه نهایی رسیدند

تیم بسکتبال طبیعت سری یک چهارم نهایی مقابل نفت آبادان را در حضور تماشاگران این تیم مساوی کرد و تکلیف صعود به بازی پنجم کشید.

به گزارش ۳ ثانیه؛ چهارمین مسابقات سه سری پلی آف لیگ برتر بسکتبال امروز برگزار شد. تیم شهرداری گرگان پیش از این با ۳ پیروزی مقابل لیموندیس شیراز به نیمه نهایی صعود کرده بود.
 
طبیعت در سری ماند
تیم طبیعت با توجه به حضور تماشاگران آبادانی امروز کار سخت‌تری برای پیروزی مقابل نفت داشت. این تیم در یک روز پر امتیاز دیگر از جردن استیونز ۵۲ بر ۴۵ نیمه اول را برد.
آبادانی‌ها در کوارتر سوم بازی را از حریف گرفته و تا اواسط کوارتر چهارم هم از طبیعت پیش بودند. محمد حسن زاده بازیکن نفت که ۱۷ امتیاز و ۵ ریباند هم به دست آورده بود، در این کوارتر با پنج خطا از بازی خارج شد.
طبیعت با پرتاب‌های استیونز و داورپناه  در اواسط کوارتر،‌ بازی را از نفت گرفت و با ۲۷ امتیاز در کوارتر چهارم و نتیجهٔ ۹۱ بر ۸۳ در مجموع بازی برنده شد.
حامد حدادی با ۱۸ امتیاز، ۱۶ ریباند و ۶ پاس گل بهترین بازیکن آبادان بود. جردن استیونز با ۴۶ امتیاز، ۴ ریباند و ۳ پاس گل همچنان بیشترین اقدام را در میان بازیکنان میدان داشت و بار دیگر با رکورد بیشترین امتیاز فصل مساوی کرد. پیش از این یک بار محمد جمشیدی و بار دیگر خود استیونز ۴۶ امتیاز در یک بازی به دست آورده بودند.
سری با این نتیجه ۲-۲ مساوی شد. بازی پنجم به میزبانی طبیعت در سالن آزادی تهران برگزار می‌شود.
 
مهرام حریف گرگان شد
تیم‌های مهرام و مس کرمان امروز در حالی به مصاف هم رفتند که پری پتی و کورین هنری بازیکنان خارجی خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند. مس کرمان با توجه به مهره‌های کمتر از این موضوع بیشتر آسیب دید و با وجود بازی نزدیک در نهایت ۸۰ بر ۷۴ مقابل مهرام شکست خورد.
سجاد پذیرفته با ۱۴ امتیاز و ۱۵ ریباند و پیتر گریگوریان با ۲۶ امتیاز بیشترین کارایی را برای مهرام داشتند. مهدی اسماعیلی با ۱۶ امتیاز و ۱۱ ریباند بیشترین کارایی را برای مس کرمان داشت.
این بازی توقف کوتاهی هم به دلیل شعارهای تماشاگران داشت.
مهرامی‌ها با پیروزی ۳ بر یک در مجموع مسابقات این مرحله به نیمه نهایی صعود کردند و حریف شهرداری گرگان شدند.
 
صعود ذوب آهن با برد ۱۰۰ تایی
سری پر تنش ذوب آهن اصفهان-کاله مازندران در نهایت با پیروزی ۳ بر یک ذوب آهن به پایان رسید.
تیم ذوب آهن در بیشتر دقایق بازی امروز مقابل کاله برتری داشت. هواداران کاله با شعارهای خود باعث توقف حدودا ۲۰ دقیقه‌ای در کوارتر چهارم شدند و در نهایت بازی با آرام شدن سکوها ادامه پیدا کرد. تیم ذوب آهن، مهران حاتمی سرمربی این تیم و نیما نکیسا مدیرعامل ذوب آهن هدف شعارهای تماشاگران بودند.
ذوب آهن در نهایت ۱۰۰ بر ۸۵ برندهٔ این بازی شد. زوج یازرلو-آقاجانپور در این بازی هم با ۲۵ و ۲۷ امتیاز بهترین امتیازآوران کاله بودند. امتیازات ذوب آهن میان بازیکنان مختلف این تیم تقسیم شده بود. دوایت بایکس با ۲۲ امتیاز و ۷ ریباند، رسول مظفری با ۲۱ امتیاز، ۵ ریباند و ۳ پاس گل و جمال جونز با ۲۰ امتیاز و ۸ ریباند بیشترین کارایی را در ترکیب ذوب آهن داشتند.
شاگردان مهران حاتمی در نیمه نهایی باید منتظر برندهٔ بازی پنجم طبیعت-نفت آبادان باشند.

بازگشت به صفحه اخبار