پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کسایی پور: تغییراتی باید متناسب با ترکیب تیم ملی ایجاد کنیم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/11 17:35
کسایی پور: تغییراتی باید متناسب با ترکیب تیم ملی ایجاد کنیم


کسایی پور: تغییراتی باید متناسب با ترکیب تیم ملی ایجاد کنیم

سرمربی تیم بسکتبال مس کرمان اعتقاد دارد به تدریج باید تغییراتی در بازی تیم ملی متناسب با زمان نبود برخی ستاره‌ها به خصوص حامد حدادی ایجاد کنیم.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا یک بازی را مقابل عربستان برد و یک بازی را به سوریه واگذار کرد. عملکرد تیم ملی در برد و باخت مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.
کارشناسان بسکتبال بر مشکل اصلی تیم ملی در حمله علیه دفاع زون (جاگیری) تاکید داشتند.
محمد کسایی پور نیز با تائید این نکته فنی می‌گوید: «علاوه بر بحث حمله علیه دفاع زون، شاید در ترنزیشن (انتقال به دفاع و حمله) هم باید عملکرد بهتری داشته باشیم. این مسائل قطعا با هماهنگی و تلاش بیشتر رفع می‌شود.»
او همچنین به تغییر نسل تیم ملی اشاره کرده و می‌گوید: «به هر حال در هر مرحله تغییر نسل، طبیعی است که به تدریج تغییراتی ایجاد شود تا با نسل جدید شرایط بهتری پیدا کنیم.»
سرمربی مس کرمان ادامه می‌دهد: «تغییراتی در ترکیب تیم ملی اتفاق می‌افتد، در این سال‌ها بازیکنان خوبی مثل مهدی کامرانی، حامد آفاق و اوشین ساهاکیان کنار رفتند یا خود ارسلان نیست و حالا صمد نیکخواه و حامد حدادی نبودند. به خصوص در زمان نبود حامد حدادی طبیعی است که باید تغییراتی در نوع بازی تیم ایجاد کنیم و شرایط برای بازی با سرعت بالاتر فراهم شود.»
کسایی پور همچنین اعتقاد به مشورت جمعی دارد و می‌گوید: «از این فرصت استفاده کنیم و از تمام کسانی که کارشناس بسکتبال هستند، دعوت کنیم که در نشست‌هایی همه نظرات خود را بگویند و بحث کنند. در واقع از چنین باخت‌هایی بهترین استفاده را کنیم و شرایطی را ایجاد کنیم که بهترین ترکیب و سبک بازی را برای آینده داشته باشیم و در المپیک بهترین نتیجه را بگیریم.»

بازگشت به صفحه اخبار