پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آقاکوچکی: مقابل دفاع سوریه، کارایی لازم را نداشتیم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/11 16:22
آقاکوچکی: مقابل دفاع سوریه، کارایی لازم را نداشتیم


آقاکوچکی: مقابل دفاع سوریه، کارایی لازم را نداشتیم

کارشناس بسکتبال با اشاره به تاثیرگذاری بازیکن آمریکایی الاصل سوریه تاکید می‌کند که هر کسی بسکتبال را دنبال می‌کند، متوجه ناکارآمدی بازی ایران مقابل دفاع زون می‌شد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ عباس آقاکوچکی درباره عملکرد فنی ایران در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا این توضیحات را ارائه داد:

ما در هر دو بازی شروع خوبی داشتیم. در بازی مقابل عربستان، خاتمه تقریبا خوبی داشتیم و برنده شدیم. درباره بازی با سوریه به نظرم وقتی سال گذشته این تیم را با اختلاف حدود ۴۰ امتیاز بردیم، در ذهن همه این تصور را ایجاد کرد که بازی راحتی داشته باشیم، در حالی که حضور‌ "تری کل" در تیم سوریه بسیار تاثیرگذار بود.
هر چند قبلا مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی هم به این موضوع اشاره کرده بود که سوریه بازیکن خارجی خیلی خوبی دارد. پس با علم به اینکه چنین بازیکنی در ترکیب سوریه هست و بازی با قطر هم خوب بازی کرد، به نظرم پوشش لازم انجام نشد.


از نظر نگاه ملی نکته این بود که این تیم در واقع تجربه بسکتبال بدون حامد و صمد بود، به خصوص حامد حدادی که باید ساخت پشتوانه برای این بازیکن را جدی بگیریم. بازیکنان زیر حلقه ما در بازی با عربستان در مجموع ۱۳ امتیاز کسب کردند و بازیکنان بیرونی، ۵۸ امتیاز داشتند. در بازی دوم اوضاع خیلی بهتر شد، حسن زاده و کمی مایک که البته بیشتر از بیرون اقدام می‌کند، به نسبت بازی قبل بهتر بودند.

چیزی که در بازی با سوریه از نظر بحث فنی خیلی مهم است و قطعا کادرفنی هم اذعان دارد، بازی را از آنجایی واگذار کردیم که تیم سوریه به دفاع زون ۲-۳ اقدام کرد. واقعا بازی خوب و روانی مقابل این دفاع انجام نمی‌دادیم و بی‌نظمی فنی وجود داشت. از آنجایی که این روند برای سوریه مثبت بود، همین کار را ادامه دادند. این که علیه دفاع زون کارایی داشته باشیم، از نظر فنی آنقدر مشهود بود که هر کسی بسکتبال را دنبال می‌کند، این موضوع را متوجه می‌شود.

از طرفی بهنام یخچالی روز اول ۲۷ امتیاز می‌آورد؛ اما در بازی دوم حس می‌شود که تمرکز لازم را ندارد. البته ما از تلویزیون می‌دیدیم و نمی‌خواهم حرف اشتباهی را مطرح کنم، ولی در هر حال این بازیکن، تمرکز و کارایی بازی اول را نداشت.

از طرفی در پرتاب‌های آزاد هم مشکل داریم، همانطور که گزارشگر بازی هم می‌گفت یکی از تیم‌های رده پایین آسیا از این نظر هستیم. وقتی بازیکن، پرتاب خود را از دست می‌دهد، دیگر دست مربی نیست یا در بازی اول دیدیم که شوت جمشیدی ما را تکان داد و مقابل عربستان بالا افتادیم، آنجایی که در بازی با سوریه باید این اتفاق می‌افتاد، رخ نداد. ضمن اینکه کادرفنی، مدیریت و خود بازیکنان، انتظار این بازی را از سوریه نداشتند.

در کل به نظرم کادر فنی در بازی با عربستان توانست از بازیکنان مختلف استفاده کند و بعد از ۸، ۹ ماه متوجه شود که کدام بازیکن چه کاره است. در بازی دوم بهتر از بازیکنان استفاده کردند. ضعف را فقط وقتی دیدیم که تیم نتوانست در مقابل دفاع سوریه کارایی داشته باشد.

بازگشت به صفحه اخبار