پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: نوری: بازی در لیگ، بهترین طرح برای تیم جوانان است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/22 22:12
نوری: بازی در لیگ، بهترین طرح برای تیم جوانان است


نوری: بازی در لیگ، بهترین طرح برای تیم جوانان است

سرمربی تیم بسکتبال جوانان 2020/ کوچین اعتقاد دارد که در شرایط اقتصادی فعلی، حضور تیم ملی جوانان در لیگ برتر، بهترین روش برای کار با این تیم است.


به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال کوچین با ترکیب تیم ملی جوانان ۲۰۲۰ در لیگ برتر شرکت کرده است. کوچین اولین نماینده استان مازندران در لیگ برتر بعد از ۱۴ سال است. رضا نوری سرمربی کوچین توضیح می‌دهد:


قرار بود پارسال با همین تیم به لیگ برتر بیاییم؛ اما موفق نشدیم همه بازیکنان را جمع کنیم. امسال فدراسیون با باشگاه‌ها توافق کرد و بازیکنان را برای حضور در لیگ برتر، کنار هم جمع کردیم.


او با اشاره به نتایج تیم در لیگ دسته یک ادامه می‌دهد:


این تیم نتیجه حضور آقای خلیلی در شهرستان‌ها برای انتخاب بازیکن است که از سال ۹۳ شروع شد. خودم تیم را از ۳ سال پیش در اختیار گرفتم، سال اول حضورمان در لیگ دسته یک به مقام دوم گروه شمال رسیدیم و جواز لیگ برتر را گرفتیم که باشگاه‌ها با آزاد کردن بازیکنان خود موافقت نکردند. بار دیگر به دسته یک رفتیم و ۲۰ مسابقه پیاپی را بردیم تا زمانی که لیگ به دلیل کرونا تعطیل شد.


همه بازی‌های دسته یک را بردیم
سرمربی کوچین درباره نام این تیم که زیر مجموعه کاله است؛ اما با عنوان جوانان ۲۰۲۰/ کوچین در لیگ شرکت کرده، می‌گوید:


کاله از این تیم حمایت مالی کرده و نام تیم هم کوچین است. از اول نحوه حمایت از تیم‌های پایه، طرح بهمن سلیمانی در کاله بود که تیم ۲۰۱۶ هم به من رسید و خدا را شکر قهرمان آسیا شدیم. تیم‌های بعدی کمی بدشانسی آوردند، به خصوص تیم ۲۰۱۹ که بهترین تیم نوجوانان ایران از سال ۲۰۰۵ بود و متاسفانه به دلیل کرونا نتوانستند در مسابقات آسیایی شرکت کنند.


حضور جوانان در لیگ، بهترین روش است
نوری درباره مخالفان جمع کردن تیم ملی جوانان در یک تیم باشگاهی تاکید می‌کند:


این طرح ملی است و امیدوارم جواب بدهد. اتفاقا سال ۲۰۱۶ هم نصفه و نیمه اجرا شد و تنها دوشنبه‌ها برای حضور در لیگ دسته یک، بازیکن می‌گرفتیم، گاهی باشگاه‌ها بازیکن نمی‌دادند و در آخر هم امتیاز ما را حذف کردند؛ اما نتیجه خوبی در آسیا گرفتیم.
حالا هم در شرایطی که وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست و نمی‌توانیم در تورنمنت‌های خارجی شرکت کنیم، اگر طرح باشگاه کاله نبود، این بازیکنان را چطور جمع می‌کردیم؟ به نظر من در شرایط فعلی، این بهترین روش است. نظرات مخالف هم همیشه وجود دارد، مثلا می‌گویند روش ما گلخانه‌‌ای است. شاید چند نفر بهتر از بازیکنان ما در تیم‌های دیگر حضور داشته باشند، ما به این بازیکنان هم توجه می‌کنیم.


به گفته سرمربی تیم ملی جوانان ۲۰۲۰، نامه‌‌ای به فدراسیون رسیده که از دی امسال تا اردیبهشت ۱۴۰۰ باید مسابقات غرب آسیا و قهرمانی آسیا در این رده برگزار شود. او با اشاره به آماده شدن تیم در لیگ برتر می‌گوید:


شاید بازیکنان در اوایل کار بترسند و از نظر روحی و روانی تحت فشار قرار بگیرند. مطمئنم بعد از چند بازی مقابل بازیکنان خوب به تدریج خودشان را پیدا می‌کنند.


کرونا به تیم لطمه زد
نوری درباره اعلام ۲۵ مورد کرونا مثبت در تیم کاله قبل از شروع فصل توضیح می‌دهد:


به نظرم آزمایش اول مشکل داشت که این تعداد کرونا مثبت نشان داد. آزمایش دوم فقط ۵ مورد کرونا مثبت نشان داد که آنها را از تیم جدا کردیم، در آزمایش بعدی ۲ نفر خوب شده بودند؛ اما شش کرونا مثبت جدید داشتیم و وقفه‌‌ای در کار تیم افتاد. جلال آقامیری و پارسا فلاح بازیکنان کلیدی تیم کرونا گرفته بودند و بعد از آن با توجه به ضعیف شدن بدنشان، مصدوم هم شدند. شاید اشتباه از ما هم بود که بعد از کرونا با فشار تمرین کردیم. اگر شرایط این نبود، قطعا بهتر کار می‌کردیم و مطمئنم بازی‌های بعد بهتر می‌شویم.


خبرنگاران نگاه مثبت داشته باشند
سرمربی کوچین رسانه‌ها را به صبر در مقابل این تیم دعوت می‌کند:


ممکن است بگویند عجول هستید و خیلی توپ لو می‌دهید. این طبیعت کار بازیکنان جوان است، باید اشتباهات خود را داشته باشند. خدا را شکر چنین موقعیتی برای جوانان فراهم شده است. خبرنگاران و سایرین باید با دید مثبت این تیم را ببینند و بازیکنان را تشویق کنند.بازگشت به صفحه اخبار