پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: بائرمن در گفت‌وگو با سه ثانیه: پیشرفت یخچالی چشم‌گیر است
سجاد بیات
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/09/29 12:23
بائرمن در گفت‌وگو با سه ثانیه: پیشرفت یخچالی چشم‌گیر است


بائرمن در گفت‌وگو با سه ثانیه: پیشرفت یخچالی چشم‌گیر است

درک بائرمن سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال و سرمربی فعلی روستوک آلمان از وضعیت بهنام یخچالی کاملا راضی است.

به گزارش ۳ ثانیه، بهنام یخچالی بعد از سال‌ها حضور در پتروشیمی بندرامام، مدت کوتاهی بازی در لیگ چین و چند هفته بازی برای شهرداری گرگان راهی آلمان شد. این بازیکن از سال گذشته برای تیم روستوک در سطح دوم بسکتبال آلمان بازی می‌کند. عملکرد یخچالی در جریان ازسرگیری این رقابت‌ها که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود بسیار عالی است. یخچالی در حال حاضر بهترین بازیکن تیمش و یکی از بهترین بازیکن‌های لیگ به شمار می‌رود.
درک بائرمن که پیش از این هدایت تیم ملی بسکتبال ایران را برعهده داشت، هدایت روستوک را برعهده دارد. بائرمن در زمان حضور در ایران توجه ویژه‌ای به یخچالی داشت و او را یکی از بهترین بازیکن‌های آسیا می‌دانست. این سرمربی آلمانی در گفت‌وگو با ۳ ثانیه به سوالاتی درباره‌ی آخرین وضعیت این بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران پاسخ داد:

اولین پرسشی که به ذهن خیلی‌ها می‌آید این است که سطح دوی بسکتبال آلمان از نظر فنی و در مقایسه با سطح اول اروپا چه جایگاهی دارد؟

بسکتبال آلمان در سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است. تیم‌های باشگاهی آلمان در بالاترین سطح رقابت‌های اروپا حضور دارند و تعداد بازیکن‌های خارجی با کیفیت در این رقابت‌ها زیاد شده است. سطح دوم رقابت‌های باشگاهی در آلمان هم به دنبال این پیشرفت‌، پیشرفت کرده و الان در وضعیت خوبی قرار دارد. بازیکن‌های زیادی از این لیگ راهی لیگ‌های سطح بالاتر می‌شوند.

چه شد که تصمیم گرفتید بهنام را به خدمت بگیرید؟

پاسخ به این پرسش ساده است: او بازیکن بزرگی است. بهنام باهوش است، در خدمت تیم بازی می‌کند و توانایی‌های فنی بسیار بالایی دارد. نکته‌ی دیگر این‌که او انسان بسیار خوبی است و این به تیم ما کمک زیادی می‌کند.

خیلی هم زود در تیم جا افتاد.

خیلی خوشحالم که او توانست خیلی زود با زندگی و بازی در آلمان تطبیق پیدا کند.پیشرفت او چشم‌گیر است و این کار به خصوص در وضعیت فعلی سخت‌تر هم بود.

درباره‌ی کرونا صحبت کردید. چطور با آن کنار آمده‌اید؟

بسکتبال شغل و عشق ما است. همه‌ی ما سالم هستیم و می‌توانیم کاری که عاشق آن هستیم را انجام دهیم. هیچ بهانه‌ای برای غر زدن هم نداریم. علاوه بر همه‌ی این‌ها پروتکل‌های بهداشتی را در همه‌ی مراحل تمرین، بازی و کنار هم بودن رعایت می‌کنیم و امیدواریم بعد از این‌هم مشکلی نداشته باشیم.

بهنام در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی در آلمان داشته. فکر می‌کنید بتواند به سطوح بالاتر برسد؟

مطمئن هستم که او این توانایی را دارد.

وقتی سرمربی تیم ملی ایران بودید، بهنام را به پست گارد راس منتقل کردید. بعد از این چند سال عملکرد او در این پست را چطور می‌بینید؟

به نظرم بهنام در این پست زیر نظر دوست خوبم مهران شاهین‌طبع پیشرفت خوبی داشته و روندی که باید را طی کرده است. او حالا حتی از آن زمان هم بهتر است.

کار دوست خوب‌تان در جام جهانی را دنبال کردید؟

البته که دنبال کردم. برای او، بازیکن‌ها، تیم و بسکتبال ایران بسیار خوشحالم که به المپیک صعود کردند.

اینجا در ایران صحبت‌های زیادی درباره‌ی رهبر آینده‌ی تیم ملی می‌شود. خیلی‌ها بهنام را رهبر بعدی تیم ملی می‌دانند.

بهنام حتما قابلیت رهبری تیم ملی را دارد و فکر می‌کنم هر زمان که حامد (حدادی) و صمد (نیکخواه) بازنشسته شوند او می‌تواند این نقش را برعهده بگیرد. البته باید در نظر داشته باشیم که بسکتبال یک ورزش تیمی است و هر بازیکنی به هم‌تیمی‌های خوب نیاز دارد تا بتواند نقش خود را به بهترین شکل ایفا کند.
 

بازگشت به صفحه اخبار