پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سرمربی پاز: فکر می‌کردیم که مقابل تیم‌های خارجی بازی می‌کنیم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/11/08 21:22
سرمربی پاز: فکر می‌کردیم که مقابل تیم‌های خارجی بازی می‌کنیم


سرمربی پاز: فکر می‌کردیم که مقابل تیم‌های خارجی بازی می‌کنیم

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پاز تهران که از گروه الف لیگ برتر به پلی آف صعود نکرد، گفت: شرایط تیم‌های همگروه به شکلی بود که تصور می‌کردیم اعزام خارجی داریم.


به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال پاز تهران در گروه الف لیگ برتر بانوان جای داشت، گروهی که چهار تیم مدعی در آن حضور داشتند. مهسا حسینی سرمربی پاز درباره اینکه در صورت قرار گرفتن در گروه ب حالا به پلی آف رسیده بودند، گفت: به نظرم تیم ما پتانسیل این را داشت که به جمع ۸ تیم برتر برسد. وقتی قرعه کشی شد، می‌دانستیم که گروه سختی است؛ اما نمی‌دانستیم تیم‌ها چند بازیکن خارجی و ملی پوش جذب می‌کنند.
او با اشاره به اینکه تلاش می‌کردند حداقل یک تیم را شکست دهند، ادامه داد: اگر یکی از تیم‌های مدعی را می‌بردیم به پلی آف می‌رسیدیم. با این باور وارد لیگ شدیم؛ اما هر چه گذشت، تیم‌ها بازیکنان خارجی بیشتری اضافه کردند.
حسینی درباره شرایط امسال پاز توضیح داد: اسپانسر ما یک کافه است و به دلیل شرایط کرونا اصلا نشد که به تیم کمک کنند. از نظر مالی خیلی تحت فشار بودیم و نتوانستیم حتی یک بازیکن ملی پوش داخلی بگیریم. هر چند تمرینات خوب و منظمی داشتیم.

 

مثل این بود که اعزام خارجی داریم
سرمربی پاز درباره اینکه چطور انگیزه بازیکنانش را مقابل تیم‌هایی با سطح کاملا متفاوت حفظ می‌کرد؟ گفت: انگیزه‌‌ای که به تیم می‌دادم، این بود که فکر کنید تیم منتخب هستید و اعزام خارجی دارید. عملا تیم‌های مقابل ما مثل تیم‌های خارجی بودند. ۲ تا ۳ بازیکن خارجی و چندین بازیکن ملی پوش داشتند. واقعا مثلا این بود که اعزام خارج از کشور داریم.
حسینی با اشاره به اینکه در اکثر مسابقات تا کوارتر چهارم جنگیدند، افزود: مربیان تیم‌های مقابل هم از ما تشکر می‌کردند که رقابت با ما مثل بازی دوستانه نبود. اگرچه به پلی آف نرسیدیم، بازی مقابل بازیکنان خارجی برای بازیکنانم جالب بود. از تیم‌های روبرو هم برای فراهم کردن این شرایط تشکر می‌کنم، چون قبلا تعداد بازیکنان خارجی انگشت شمار بود.
سرمربی پاز درباره رشد بازیکنان خود گفت: تیم متوسطی بودیم؛ اما بازیکنانم پرتلاش بودند. آنها تجربه‌‌ای به دست آوردند که تا به حال نداشتند. فیلم مسابقات هم گویاست که چقدر تغییر کرده اند. ما حتی سبک تمرینات خود را نسبت به فصل قبل تغییر داده‌‌ایم و سعی کردیم که بیشتر با تاکتیک تیمی بازی کنیم.

 

حتی برای یک بازی دیگر مشکل داشتیم
طبق تصمیم فدراسیون بسکتبال، تیم‌های پاز تهران و نوشت افزار کنکو به عنوان تیم‌های پنجم گروه‌ها در لیگ برتر ماندنی شدند و رقابت بر سر بقا در لیگ میان تیم‌های ششم دو گروه و تیم هفتم گروه الف است. سرمربی پاز تهران گفت: واقعا از این بابت خدا را شکر می‌کنم، به قدری از نظر مالی تحت فشار بودیم که اگر برای رده‌های آخر هم بازی داشتیم، به مشکل بر می‌خوردیم. واقعا علاقمند بودم که به پلی آف برسیم، در آن صورت با یکی دو اسپانسر کوچک صحبت کرده بودم؛ اما پنجمی گروه هم بهترین جایگاهی است که در این شرایط به دست آوردیم. حفظ سهمیه برای پاز در اولویت بود.

 

اسپانسرهای کوچک دیگر جواب نمی‌دهد
او با اشاره به تغییرات لیگ گفت: لیگ بانوان واقعا حرفه‌‌ای شده است. اسپانسرهای کوچک دیگر جواب نمی‌دهد، مگر اینکه تیمی برای کسب تجربه وارد مسابقات شود. امیدوارم دیگر بحث کرونا نباشد، چون بازیکنان خارجی بهتری هم در آن صورت وارد می‌شوند. اسپانسر خوب هم داشته باشیم، می‌توانیم با جذب بازیکنان خارجی نیازهای خود را برطرف کنیم و به جنگ برابر برویم. به نظرم آنجا دیگر نقش مربی مشخص می‌شود، چون وقتی اختلاف زیاد باشد، من به عنوان مربی نمی‌توانم خودم را محک بزنم.
حسینی با تبریک به تیم‌های همگروه خود گفت: باید وضعیت دو تیم برتر گروه ب را هم ببینیم؛ اما پیش بینی من این است که همه تیم‌های گروه الف به مرحله نیمه نهایی برسند. هر تیمی دو سهمیه برای تماشای مسابقات دارد، من هم تلاش می‌کنم که به ادامه مسابقات بروم و از همکاران خود یاد بگیرم.
سرمربی پاز همچنین به فدراسیون پیشنهاد کرد: امیدوارم برای سال بعد بررسی کنند که اگر تعداد تیم‌ها برابر بود، هشت تیم براساس مجموع امتیازات کسب شده به پلی آف صعود کنند. امسال چون تعداد تیم‌های گروه‌ها برابر نبود، امکان آن وجود نداشت. امتیاز تیم ما هم از تیم‌های گروه مقابل به این دلیل بیشتر است که دو بازی بیشتر داشتیم؛ اما به عنوان پیشنهاد برای سال بعد به فدراسیون مطرح می‌کنم که چهار تیم از هر گروه بالا نروند، بلکه رده بندی را یکپارچه در نظر بگیرند.


بازگشت به صفحه اخبار