پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: «اگر بروی، آب تهران قطع نمی‌شود»
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/08/13 19:58
«اگر بروی، آب تهران قطع نمی‌شود»


«اگر بروی، آب تهران قطع نمی‌شود»

حسن نگهداری سرمربی تیم آینده سازان تهران بعد از شش سال دوری به لیگ برتر بسکتبال برگشته و از برخورد رئیس سابق فدراسیون در آن زمان می‌گوید.

به گزارش ۳ ثانیه؛ حسن نگهداری درباره دلیل رفتن و دور شدن از بسکتبال بعد از تجربه افرا خلیج فارس توضیح می‌دهد: «در فدراسیون قبلی کاری کردند که گفتم من می‌روم. آقای مشحون برای بسکتبال ایران خیلی زحمت کشید و همیشه برایشان احترام قائلم؛ اما برخی رابطه ما را بعد از سال‌ها خراب کردند و خود ایشان هم دقت لازم را نداشت. وقتی گفتم از بسکتبال می‌روم، گفتند تو بروی آب تهران قطع نمی‌شود!»
او ادامه می‌دهد: «به نظرم آقای مشحون هزار خوبی و ۱۰ بدی داشتند. اطرافیان باعث می‌شدند که آن ۱۰ ویژگی بد، خیلی دیده شود. در هر حال درست بود، آب تهران قطع نشد و من در این مدت به کارهای خانوادگی و اقتصادی خود رسیدم و البته از بسکتبال هم دور نبودم، به کلاس‌هایی رفتم و زبان جدید یاد گرفتم.»
در این میان نکته‌‌ای از دوران افرا خلیج فارس در ذهن همه مانده و آن هم بدهی‌های این تیم به بازیکنان و حاشیه‌های آن دوران است که نگهداری در این مورد تاکید می‌کند: «من آنجا فقط سرمربی بودم و اتفاقات خاصی برای هیات مدیره افتاد که باعث شد مدتی نباشند. خودم امور تیم را پیش بردم. بعدها به همراه همه بازیکنان، پولمان را از آن مجموعه گرفتیم و فقط وحید دلیرزهان ماند که خودش قبول نکرد و اگر حالا هم صلاح دانست، او را برای دریافت مطالباتش از مجموعه افرا خلیج فارس همراهی می‌کنم.»
سرمربی آینده سازان درباره اینکه چرا حالا برگشتند؟ می‌گوید: «می‌دانم که از نظر اقتصادی و شرایط دلار همه چیز دست به دست هم داده و اوضاع خوبی نیست؛ اما این تیم را سال قبل در دسته یک آماده کردیم و حالا هم به اصرار بزرگان بسکتبال برگشته ام.»
نگهداری با اشاره به اینکه در این مدت زیرساخت‌هایی را هم در کاخ نیاوران آماده کردند و سالن اختصاصی و سالن بدنسازی دارند، ادامه می‌دهد: «بازیکنان آینده داری را با قرارداد دو یا سه ساله جذب کردیم که در سال‌های بعد هم اسیر نقل و انتقالات نباشیم و در نهایت فقط ضعف‌های خود را با جذب بازیکنان ملی پوش یا خارجی بپوشانیم. شرایط امسال اجازه جذب بازیکن خارجی را نمی‌دهد چون با شرایط ارز باید مبلغ مربوط به بازیکن خارجی را کنار بگذاریم و ما فعلا از نظر اسپانسر چنین شرایطی را نداریم.»

بازگشت به صفحه اخبار