پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مربی یونانی مهرام: داوران حداقل انگلیسی صحبت کنند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/12/01 13:46
مربی یونانی مهرام: داوران حداقل انگلیسی صحبت کنند


مربی یونانی مهرام: داوران حداقل انگلیسی صحبت کنند

مربی تیم بسکتبال بانوان مهرام گفت: داوران مسابقه حداقل باید انگلیسی صحبت کنند که ما بفهمیم در بازی چه می‌گذرد.


به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقه دیروز مهرام تهران و نفت آبادان در نیمه نهایی لیگ برتر بانوان تحت تاثیر اعتراضات به داوری بود. مهرامی‌ها از شروع مسابقه و سپس آبادانی‌ها از نیمه به عملکرد داوران اعتراض داشتند.
کاترینا خاجیلاک مربی یونانی مهرام در جریان مسابقه به قدری از عملکرد داوران عصبانی بود که لحظه‌‌ای نزدیک بود با لگد به نیمکت ضربه بزند. همین اتفاق برای ساشا بگنیسیچ بازیکن بوسنیایی مهرام رخ داد. نیکا بیک لیک لی سرمربی و گلاره کاکاونپور مدیرفنی تیم هم مدام در جریان مسابقه به سمت مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی و فریده شجاعی نایب رئیس بانوان فدراسیون بر می‌گشتند و به انتخاب داوران اعتراض داشتند.
کاترینا بعد از مسابقه به خبرنگار ما گفت: قبل از هر چیزی در زمان اعلام خطاها، داوران باید انگلیسی صحبت کنند. ما هم باید بفهمیم که چه اتفاقی در بازی می‌افتد. آنها داوران فیبا هستند و به نظرم می‌توانند انگلیسی صحبت کنند. اگر ارتباطات بهتری در زمین وجود داشته باشد، همه چیز آسانتر می‌شود.

نفت متفاوت ظاهر شد

او همچنین درباره سردرگمی تیم در دقایق ابتدایی گفت: ما در دو هفته گذشته روی چیزی کاملا متفاوت کار می‌کردیم و دفاع آنها در شروع بازی فرق داشت. بعد از پنج یا شش دقیقه با بازی آنها هماهنگ شدیم و بعد از آن بهتر بازی کردیم.
مربی مهرام با اشاره به شدت اعتراضات در کوارتر اول افزود: به نظرم برای ما ۸ خطا ثبت شده بود و آنها فقط ۲ خطا داشتند. به نظرم کمی غیرمنصفانه بود، ولی مشکلی نیست. ما باید مسابقه بعد بیشتر به فکر بازی خودمان باشیم و کمتر به داوری اعتراض کنیم.
یک روز جشن و بعد آماده سازی
کاترینا درباره ماندن دو بازیکن اصلی تیم در زمین گفت: خطاهای ساشا و تینا خیلی زود بالا رفت، به همین دلیل از آنها خواستیم که در دفاع بیشتر منفعل باشند و به ریباندها کمک کنند، چون ریباند برایمان مهمتر بود. در این شرایط گاردها مسئولیت بقیه جنبه‌های بازی را داشتند.
او درباره مسابقه هفته بعد تاکید کرد: این بازی گذشت و ما یک بر صفر پیش افتادیم. می‌دانیم که آبادان تیم خیلی خوبی است. آنها مقابل نامی نو هم یک بازی را واگذار کردند و بعد با دو برد به نیمه نهایی صعود کردند. بنابراین ما یک روز جشن می‌گیریم و استراحت می‌کنیم، بعد از آن برای بازی هفته آینده آماده می‌شویم.


بازگشت به صفحه اخبار