پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: بازیکن آمریکایی گروه بهمن: شماری هریس را در آمریکا می شناختم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/12/02 13:04
بازیکن آمریکایی گروه بهمن: شماری هریس را در آمریکا می شناختم


بازیکن آمریکایی گروه بهمن: شماری هریس را در آمریکا می شناختم

بازیکن آمریکایی گروه بهمن از آشنایی قبلی با یار خارجی نارسینا، نگرانی اطرافیان از ورودش به ایران و روش جالب آشنایی با حجاب می‌گوید.


به گزارش ۳ ثانیه؛ «شماری هریس» بازیکن آمریکایی نارسینا از ابتدای این فصل بیشتر از همه بازیکنان خارجی لیگ برتر بانوان مورد توجه قرار گرفت. گروه بهمن قبل از مرحله پلی آف بازیکنی دقیقا مشابه هریس پیدا کرد: «تیلر دیر»
تیلر به ۳ ثانیه می‌گوید: «شماری را قبل از این می‌شناختم. من اهل تگزاس هستم و او هم آنجا بازی می‌کرد. خیلی درباره «شماری هریس» شنیده بودم. می‌دانستم که او رقیب فوق العاده‌ای است و باید بهترین بازی خود را برای مقابله با او انجام دهم. »
شروع آرام و بعد طوفان تیلر
تیلر در نخستین رویارویی با نارسینا آرام شروع کرد و به تدریج از کوارتر دوم، بازی خود را نشان داد. بازیکن گروه بهمن توضیح می‌دهد: «اول باید کمی با فضای بازی آشنا می‌شدم. من همیشه می‌دانم که برای بازی باید چه کار کنم و چطور به تیم کمک کنم. بیشتر سعی کردم که در حمله به حالت تهاجمی عمل کنم.»
تیلر پیش از این جایزه بازیکن سال را در دانشگاه تگزاس برده بود و بعد برای بازی به فنلاند رفته بود. اسلوونی مقصد بعدی بود که کرونا شروع شد. او درباره دوری طولانی مدت از بسکتبال می‌گوید: «۱۰ ماه کامل تمرین می‌کردم. امیدوار بودم که فقط جایی بروم و بسکتبال بازی کنم. بالاخره این اتفاق افتاد و خوشحالم که اینجا هستم.»
تمرین با جیمز هاردن!
پیش از دیدن بازی تیلر شنیده بودم که او با جیمز هاردن ستاره NBA تمرین کرده است! تیلر تصحیح می‌کند که فقط یک بار در هیوستون در تمرین فضای باز همراه جیمز هاردن بوده و بیشتر آمادگی بدنی و تمرین وزنه بود.
«آنجا امنیت دارد؟»
بازیکن آمریکایی گروه بهمن هم پیش از ورود به ایران با شک اطرافیان روبرو بود. تیلر می‌گوید: «به خانواده و دوستانم می‌گفتم که به ایران می‌روم. همه می‌پرسیدند: آنجا امنیت دارد؟ آیا برای زنان امنیت دارد؟ من هم جواب می‌دادم که مطمئن نیستم. خیلی‌ها می‌گفتند که آنجا منطقه جنگ نیست؟ و من هم می‌گفتم فقط می‌خواهم بسکتبال بازی کنم، همین.»
مردم ایران به شنیدن تغییر عقیده خارجی‌ها بعد از ورود به کشورمان علاقه دارند و این درباره تیلر هم صادق بود. او بعد از صحبت درباره نگرانی اطرافیان ادامه می‌دهد: «حالا عاشق ایران هستم. مردم خیلی خوش برخوردند، هم تیمی‌هایم را دوست دارم، باعث می‌شوند که حس کنم در خانه ام. آنها به من خیلی محبت دارند و واقعا از حضور در اینجا لذت می‌برم.»
بازیکن آمریکایی گروه بهمن روش جالبی هم برای کنار آمدن با حجاب انتخاب کرد: «قبل از آمدن به من گفتند که باید با حجاب بازی کنی، من هم هودی با آستین‌های بلند می‌پوشیدم و برای این شرایط آماده شدم.»


بازگشت به صفحه اخبار