پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: شاهین طبع: یاد گرفته‌‌ام که از بازیکن داخلی بیشتر استفاده کنم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/12/11 14:22
شاهین طبع: یاد گرفته‌‌ام که از بازیکن داخلی بیشتر استفاده کنم


شاهین طبع: یاد گرفته‌‌ام که از بازیکن داخلی بیشتر استفاده کنم

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان درباره شرایط جذب بازیکن خارجی در این مقطع و استفاده از بازیکنان داخلی توضیح داد.


به گزارش ۳ ثانیه؛ مهران شاهین طبع سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان از شرایط بازی با نفت چندان راضی نبود و اعتقاد داشت که وقتی تیمی مثل نفت با مشکلات مصدومیت مواجه است، بازی برای هر دو تیم سخت می‌شود. کادرفنی گرگان همچنین در این بازی فرصت پیدا کردند که از بازیکن خارجی جدید برای اولین بار استفاده کنند.
خارجی با کیفیت کم پیدا می‌شود
شاهین طبع درباره بازیکنان خارجی که در این مقطع وارد لیگ می‌شوند، گفت: بازیکن خوب خارجی در این مقطع سر کار است. بازیکن با کیفیتی که بیکار باشد، کم پیدا می‌کنید. آنهایی که حالا در دسترس هستند، در زمان کرونا مثلا ۱۱ یا ۱۲ بازی کرده بودند و بعد از آن مسابقات تعطیل شد. حالا به فصل جدید آمده‌‌اند، در حالی که حدود یک سال بازی نکرده اند.
او درباره استفاده از بازیکنان خارجی تاکید کرد: من به این نتیجه رسیده‌‌ام که بیشتر باید از بازیکنان داخلی استفاده کنم. اگر بازیکن خارجی جدید هم آورده‌‌ام، به این دلیل بوده که در حد ۱۵ دقیقه به تیم کمک کند. شاید اگر در همین بازی مقابل نفت، کیوان ریاعی بیشتر در زمین بود، بهتر هم می‌شد.
امینو، تیم خراب نمی‌کند
سرمربی شهرداری گرگان درباره بازیکن خارجی جدید تیم گفت: امینو کارنامه خیلی خوبی دارد. این بازیکن سرعت بالایی دارد، به خوبی در زمین می‌دود و تیم را خراب نمی‌کند. فاروق برادر او در NBA است و با هم تمرین می‌کنند.
بازیکنان مقابل نفت انگیزه نداشتند
شاهین طبع درباره کلافگی در زمان بازی با نفت توضیح داد: تیم ما مقابل نفت آبادان خیلی خوب بازی نمی‌کرد. بی‌تاثیر بودن نتیجه، باعث بی‌انگیزگی بازیکنان شده بود. از طرفی بازیکنان حریف آسیب دیده بودند و بازیکن در این شرایط با خود می‌گوید که در هر حال بازی را می‌بریم. اداره تیم به این شکل سخت می‌شود.
فیبا آسیا فقط مشورت خواسته است
شاهین طبع که سرمربی تیم ملی بسکتبال هم هست، درباره آخرین خبرها از پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا گفت: فقط نظر مشورتی از فدارسیون‌ها خواسته اند. اکثر فدراسیون‌ها هم گفته‌‌اند که ما درگیر لیگ هستیم. ایران هم همین جواب را داده است.
او با امیدواری نسبت به برگزاری مسابقات بعد از اتمام لیگ افزود: مسابقات فیبا در شهریور است. زمان برای برگزاری دو یا سه بازی زیاد است. شاید واکسن برسد و شرایط بهتر شود. آسیا برنامه دیگری هم به جز المپیک ندارد. تیم‌های آسیایی مثل ایران و ژاپن می‌توانند از این رقابت‌ها به شکل تدارکاتی استفاده کنند.

منبع عکس: علیرضا زینلی، باشگاه خبرنگاران


بازگشت به صفحه اخبار