پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: زنگنه: نگاه همه به برگه آمار است
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1399/12/11 15:35
زنگنه: نگاه همه به برگه آمار است


زنگنه: نگاه همه به برگه آمار است

بازیکن تیم بسکتبال مهرام تهران می‌گوید: نگاه همه در بسکتبال ما به برگه آمار است، در حالی که هزار اتفاق در بازی می‌افتد که در برگه آمار نیست.


به گزارش ۳ ثانیه؛ آرمان زنگنه بازیکن تیم بسکتبال مهرام تهران در بازی مقابل ذوب آهن، بیشترین کارایی را برای مهرام داشت. زنگنه با وجود این از نگاه آماری به مسابقات ناراضی است و به ۳ ثانیه می‌گوید: این فصل ذهنیتم دفاع کردن بوده و سعی کردم که با دفاع به تیم خود کمک کنم. البته نه اینکه گل نزنم، در تیم ما همه امتیاز می‌آورند. تابلو را نگاه کنید، متوجه می‌شوید.
او با اشاره به نام‌ها در ترکیب مهرام ادامه می‌دهد: توپ در تیم ما به همه می‌رسد و سوپراستار در تیم نداریم؛ البته سوپراستار اسمی داریم. صمد نیکخواه، مهدی کامرانی، میثم میرزایی و حامد حسین‌زاده همه بازیکنان بزرگی هستند، ولی سعی می‌کنیم که تیمی بازی کنیم و به یکدیگر پاس بدهیم.
آماری حساب کنیم، کسی از مهرام دعوت نمی‌شود
زنگنه در پاسخ به اینکه آیا این موضوع را دلیل دعوت نشدن به تیم ملی می‌داند؟ توضیح می‌دهد: اگر بخواهیم عملکرد فردی را در نظر بگیریم، شاید از تیم ما حتی یک نفر هم در هیچ فاکتور آماری نتوانید پیدا کنید. اگر بخواهیم براساس آمار نگاه کنیم، خب من نباید دعوت شوم؛ ولی در بسکتبال هزار اتفاق دیگر می‌افتد که در برگه آمار نیست.
بازیکن مهرام ادامه می‌دهد: بسکتبال ما اینطور شده که همه برگه آمار را نگاه می‌کنند. این آمار بعضی وجهه‌های بسکتبال را نابود می‌کند. اولین بار آمار را در NBA آوردند که تماشاگران را جذب کنند و متوجه بعضی مسائل شوند.
میانگین بازی من نزدیک ۲۰ دقیقه است
زنگنه درباره نگاه مربیان تیم ملی می‌گوید: اصلا حرفم این نیست که مربیان تیم ملی آمار را در نظر می‌گیرند. نظر آقا مهران (شاهین طبع) بوده و من هم تمکین می‌کنم، هیچ ایرادی هم ندارد. بحثم این است که در بسکتبال ما ملاک خوب و بد از نگاه عموم این شده که در چه شاخصه آماری نفر اول باشی. ما در آمار امتیاز، ریباند، اسیست و بلاک شات بین نفرات برتر نیستیم، چون هر ۱۲ نفر بازی می‌کنیم. همه هم گل می‌زنند، رو به حلقه هستند و توپ را تقسیم می‌کنیم.
او با اشاره به زمان بازی خود می‌گوید: من به جز بازی با ذوب آهن، در همه سال شاید ۲۱ یا ۲۲ دقیقه بازی کرده باشم، چون مسعود سلیمانی هم هست که بازیکن خوبی است و زمان بازی بین ما تقسیم می‌شود، در نتیجه مطمئنا آمار ۲۰ دقیقه با آمار ۴۰ دقیقه تفاوت دارد.
زنگنه همچنین درباره از دست دادن جایگاهش با بازگشت ارسلان کاظمی تاکید می‌کند: من سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ همزمان با ارسلان کاظمی به تیم ملی دعوت شدم. اینطور نیست که بین ارسلان و آرمان یکی باید در تیم ملی باشد.


بازگشت به صفحه اخبار