پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کنفرانس خبری طوفانی ستاره‌های نفت: با کثافت‌کاری ما را شکست دادند
سجاد بیات
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/01/26 02:47
کنفرانس خبری طوفانی ستاره‌های نفت: با کثافت‌کاری ما را شکست دادند


کنفرانس خبری طوفانی ستاره‌های نفت: با کثافت‌کاری ما را شکست دادند

مهرام در پنجمین و آخرین بازی سری نیمه نهایی ۸۵ – ۸۳ نفت آبادان را شکست داد و حریف شهرداری گرگان در فینال شد.

به گزارش ۳ ثانیه، این سری یکی از پرتنش‌ترین و جنجالی‌ترین سری‌های این فصل رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال بود. اعضای تیم نفت آبادان که در این سری دو – یک پیش بود و در نهایت با شکست در دو بازی متوالی شانس صعود را از دست داد معتقدند بودند در این دو بازی داوری به ضرر آن‌ها بود. سعید داورپناه کاپیتان نفت پس از پایان کار تیمش در این فصل لیگ برتر به خبرنگاران گفت:

کجای دنیا وقتی بازیکنی از حریف رد می‌شود با مشت به سر او می‌زنند؟ من هم می‌توانستم به بچه‌ها بگویم هرکس از شما رد شد او را با مشت بزنید. بازی قبل ۵ بار خطای عمد کردند اما یک بار آن هم اعلام نشد. من ۵ بازی سکوت کردم چون فکر می‌کردم فدراسیون و داوران مشکل را حل می‌کنند.

داورپناه و صمد نیکخواه در بازی چهارم بارها درگیر شدند. نیکخواه بعد از بازی گفت بازیکنی که من را زده باید منتظر پاسخ باشد. داورپناه در این‌باره گفت:

آن آقایی که می‌گوید خوب کردم زدم فکر نکند من زور نداشتم که بزنم. مسئله چیز دیگری است. اگر همان اول بازی که خطای عمد کرد اخراجش می‌کردند و با او برخورد می شد اینطور نمی شد که بگوید خوب کردم زدم.

کاپیتان نفت آبادان که به شدت عصبانی بود گفت:

ما می‌توانستیم دو بار در این سری پیروز شویم. مهرام در این دو بازی بسکتبال بازی نکرد. کجای دنیا می‌توانند با آرنج با مشت از پشت به گردن و سر بازیکن ضربه بزنند؟ روی آرن (داوودی) و رسول (مظفری) خطای عمد شده اما داور به بازیکن ما تکنیکال می‌دهد. همه‌ی خانواده‌ی بسکتبال دیدند که مهرام،  نفت را با کثافت‌کاری شکست داد.

حسن‌زاده: امیدوارم جیب داور پرپول باشد
محمد حسن‌زاده فوروارد ملی‌پوش نفت آبادان در این بازی خیلی زود ۵ فوله شد و بیرون رفت. این بازیکن به خبرنگاران گفت که بعد از مصدومیت در بازی چهارم با آمپول در بازی پنجم بازی کرده است. حسن‌زاده درباره‌ی بازی گفت:
 

به تیمی باختیم که پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران است ولی افتخاراتی که می‌دانیم چطور بدست آمده‌اند و مهدی کامرانی چند سال پیش به آن‌ها اشاره کرد. نمی‌توانم به کادر و بازیکن‌های مهرام تبریک بگویم. فقط به رضا آذرافزا (داور بازی) تبریک می‌گویم که زحمات ۷ ماه ما را به باد داد. همه‌ی بسکتبالی‌ها دیدند که او چه کرد. از اینجا به ایشان می‌گویم آقا رضا هرجا هستی تنت سلامت و جیبت پرپول باشد.
سری را پشت سر گذاشتیم که همه چیز داشت به جز بسکتبال. ورزش برد و باخت دارد اما کاش نتیجه در زمین رقم می‌خورد. بازی قبل کار تمام شده بود. تمام اهالی بسکتبال آن بازی را دیدند. ما هم بازیکن هستیم و می‌دانیم که داور ممکن است اشتباه کند اما چطور می‌شود یک سرداور بالاتر از ۱۰ صحنه اشتباه کند و اجازه ندهد سوت را داوری بزند که جای بهتری ایستاده است.

بازگشت به صفحه اخبار