پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سامری: اتفاقات بازی چهارم، جامعه داوری را زیر سوال برد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/01/26 12:25
سامری: اتفاقات بازی چهارم، جامعه داوری را زیر سوال برد


سامری: اتفاقات بازی چهارم، جامعه داوری را زیر سوال برد

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: اتفاقات بازی چهارم نیمه نهایی را می‌توان کنکاش کرد، چون از روند عادی یک مسابقه و اشتباهات داوری خارج بود.

به گزارش ۳ ثانیه؛ حماد سامری سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان بعد از اتمام سری نیمه نهایی به جمع خبرنگاران آمد و این صحبت‌ها را مطرح کرد:

در سری نیمه نهایی به نظرم اتفاقاتی افتاد که برای بسکتبال خوب نیست، بازی چهارم هیچ صحبتی درباره داوری نکردیم. گذاشتیم سری تمام شود و ببینیم چه اتفاقی می‌افتد؟
بازی قبلی اتفاقاتی افتاد که من اگر داور بودم، سعی می‌کردم که خودم با این اتفاقات برخورد کنم. به نظرم اتفاقات بازی قبل، جامعه داوری ما را زیر سوال برد. خیلی می‌توان اتفاقات آن بازی را کنکاش کرد، چون از روند عادی یک مسابقه و اشتباهات داوری خارج بود.
در سری نیمه نهایی ۲ بر یک جلو بودیم. بازی بعدی بازیکن خود را نداشتیم و همه را با خطا بیرون کردند. ما از کوارتر سوم هیچکس را نداشتیم، ولی باز هم باید برنده می‌شدیم و در آن بازی به فینال می‌رفتیم.

تیم از نظر روحی افت کرد

زمانی که در بازی چهارم آن اتفاقات افتاد، تیمم از نظر ذهنی و روحی به شدت افت کرد. وقتی می‌بینی که به راحتی حقت خورده می‌شود و هر چه تلاش می‌کنی، به راحتی با چند سوت بازی را جا به جا می‌کنند، قطعا از نظر روحی افت می‌کنی. ما در فاصله یک روز نتوانستیم به لحاظ روحی و روانی برگردیم و به بازیکنان بگوییم که داخل بازی می‌توانید حق خود را بگیرید.

ناراحتم که نتوانستم حق تیم خود را بگیرم

واقعا در تیم من همه می‌گفتند که نمی‌توانند حق خود را بگیرند. من بیشتر از خودم ناراحتم، از مردم آبادان و تیم خودم عذرخواهی می‌کنم. من در بازی قبل باید حق تیمم را می‌گرفتم، ولی متاسفانه ضعیف بودم و نتوانستم حق تیم خود را بگیرم.
بازی پنجم به نظرم مطلوب بود، همه چیز خوب بود، ولی بازی قبل برنده بودیم و برد را از ما گرفتند. از همه عذرخواهی می‌کنم چون انقدر قوی نبودم که حق تیم خود را بگیرم، این واقعا من را ناراحت می‌کند.

هیچوقت دنبال رابطهٔ خاصی نبودیم

خیلی کارهای دیگر شاید خیلی‌ها انجام می‌دهند که در بازی حق خود را بگیرند، ولی من این کار را نکردم. این چند سال همیشه تیم ما در همین شرایط بوده است. هیچوقت دنبال رابطهٔ خاصی نبوده‌‌ایم، نه با این فدراسیون و نه فدارسیون قبلی.
همیشه سعی کردیم که جوانمردانه بیاییم کارمان را انجام دهیم، ولی متاسفانه اتفاقاتی می‌افتد که تمام بسکتبال زیر سوال می‌رود. به نظرم اتفاق بازی قبل خوب نبود. نفت باید وارد فینال می‌شد و اگر این اتفاق نیفتاد، مقصر آن من هستم.

بازگشت به صفحه اخبار