پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آرزومندی: کتاب ۳۰۰ صفحه‌‌ای را از صفحه ۲۵۰ نمی‌خوانند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/01/26 13:03
آرزومندی: کتاب ۳۰۰ صفحه‌‌ای را از صفحه ۲۵۰ نمی‌خوانند


آرزومندی: کتاب ۳۰۰ صفحه‌‌ای را از صفحه ۲۵۰ نمی‌خوانند

سرمربی تیم بسکتبال مهرام در واکنش به اعتراضات مربوط به بازی چهارم نیمه نهایی گفت: نمی‌توانید یک کتاب ۳۰۰ صفحه‌‌ای را باز کنید و از صفحه ۲۵۰ بخوانید.

به گزارش ۳ ثانیه؛ علی آرزومندی سرمربی مهرام بعد از صعود به فینال در جمع خبرنگاران به اتهامات بازیکنان نفت واکنش داد:

وقتی تصویر بزرگ را نگاه می‌کنی، تیم ما هیچوقت درگیر اعتراض به داوری و مغلطه نبوده است. من حرف بازیکنان نفت را با احترام به آنها قبول ندارم. کسانی که علاقمند به بسکتبالند، واضح دیدند که شکل بازی چطور بود.
نمی‌توانید یک کتاب ۳۰۰ صفحه‌‌ای را باز کنید و مثلا از صفحه ۲۵۰ شروع به خواندن و نتیجه گیری کنید. باید کل سری را نگاه کنید و کارشناسان داوری، سری پنج مسابقه‌‌ای را ارزیابی کنند. اشتباهات داوری بوده است، خود ما در بازی دوم و سوم معترض بودیم.

اگر کسی مدرکی دارد، صحبت کند

اعتقادم این است که من اگر به عنوان مربی می‌برم یا می‌بازم، حق ندارم درباره داوری صحبت کنم. این چارچوبی است که فدراسیون باید راجب آن صحبت کند. اگر کسی مدرکی درباره بحث قهرمانی‌های مهرام و این مسائل دارد، بیاید و صحبت کند.
انصافی وجود دارد، حدفاصل بازی چهارم و پنجم، هجمه‌‌ای که علیه باشگاه مهرام و تیم به وجود آمد، شما شاهدش بودید. ما کوچکترین واکنشی نداشتیم، فقط سعی کردیم که روی کار خودمان تمرکز کنیم و بازی خود را انجام دهیم.

نتیجه برای من همه چیز نیست

مهم این است که من می‌دانم که خود و تیم صد در صد تلاش خود را کردیم. ممکن بود بازنده باشیم، چیزی عوض نمی‌شد. واقعا برای من نتیجه همه چیز نیست و به خاطر یک نتیجه همه چیز را زیر سوال نمی‌برم.
به نظرم بازی چهارم یکی از زیباترین بسکتبال‌ها در ۱۰، ۱۵ سال اخیر مخصوصا از طرف تیم آبادان بود. ممکن بود با یک شوت یا یک اتفاق جای دو تیم با یکدیگر عوض شود، چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌شد.

نفت قابل احترام و سرسخت بود

تیم نفت خیلی قابل احترام و سرسخت بود، ما هم سعی کردیم سرسخت باشیم. نمی‌خواهم حرفی بزنم که خارج از واقعیت باشد، به نظرم تیم بهتری بودیم و باید کاری می‌کردیم که بازی این شکلی نشود.

فاصله تا فینال منصفانه نیست

بین یک چهارم و نیمه نهایی حداقل شش، هفت روز فاصله وجود داشت. به نظرم سه روز فاصله برای فینال خیلی کم است، تیم محترم گرگان با قدرت سری را ۳ بر صفر تمام کرده و استراحت خود را انجام داده است. بحث من اصلا این نیست.
فرض کنیم که آن تیم هم به بازی پنجم رفته بود. تصمیم کمیته مسابقات قابل تجدیدنظر است، چون فاصله دو سری باید زمان استراحت، آنالیز و کار فنی به تیم بدهد. یکشنبه زمان منصفانه‌‌ای برای فینال نیست.

بازگشت به صفحه اخبار