پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: یادداشت روز؛ کاش از سفر خسته می‌شدید آقای دکتر!
سجاد بیات
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/04/15 18:55
یادداشت روز؛ کاش از سفر خسته می‌شدید آقای دکتر!


یادداشت روز؛ کاش از سفر خسته می‌شدید آقای دکتر!

رامین طباطبایی در سفر است. این خبر یکی از تکراری‌ترین خبرهای نزدیک به سال دوره‌ی ریاست آقای دکتر در فدراسیون بسکتبال ایران است.

فدراسیون بسکتبال ایران در این مدت به اندازه‌ای حاشیه تجربه کرده که می‌توان برای هرکدام از آن‌ها دوسیه‌ی هفتادمن کاغذ نوشت. از مصاحبه‌ی مسعود قاسمی درباره‌ی ماست و دوغ اردوی تیم ملی تا همین اواخر که مقداری کالای غیرمجاز لابه‌لای وسایل بازیکنان تیم ملی پیدا شد و آبروریزی به‌بار آمد. حاشیه را نمی‌شود و حتی نباید از ورزش حذف کرد اما در جاهای پیشرفته، حاشیه را کنترل و مدیریت می‌کنند؛ دقیقا برعکس فدراسیون بسکتبال ایران.
رامین طباطبایی در سفر است. مقصد دکتر این بار لتونی، میزبان جام جهانی جوانان است. شرایط اگر عادی بود حضور رئیس فدراسیون بسکتبال در اردوی تیمی که به مسابقات قهرمانی جهان رفته پُر بیراه نبود اما کیست که نداند شرایط فدراسیون بسکتبال ایران عادی که نیست هیچ، خیلی هم غیرعادی است.
تیم بسکتبال جوانان با برگ و باروی فراوان و با تبلیغ گسترده‌ راهی جام جهانی شد. بحثی در این نیست. اسپانسری داشتند و او حق داشت تبلیغ کند. جای بحث درباره‌ی عملکرد این تیم که با امید حضور در جمع هشت تیم راهی اروپا شد هم اینجا نیست؛ بحث اصلی سفر رئیس فدراسیون است. کاله پذیرفته خرج حضور «کاروان» ایران در این مسابقات را پرداخت کند و خب رئیس هم لابد با خود گفته من هم جزو کاروان.
مسئله‌ی اصلی اما حتی نفس سفر رئیس فدراسیون به لتونی هم نیست. رئیس فدراسیون در حالی راهی این کشور شد که پیش پایش بازیکن‌های تیم ملی با حراست فرودگاه درگیر بودند و خبرهای یک کلاغ – چهل کلاغی بودند. تصورش را بکنید درحالی که حراست فرودگاه داشته ساک بازیکن ملی‌پوش را باز می‌کرده تا داخل آن را نگاه کند و آن ملی‌پوش باتجربه در حال مذاکره با او بوده تا شیشه‌ها را بدهد و آبرویش را حفظ کند، رئیس فدراسیون در حال تحویل چمدان و گرفتن کارت پرواز بعدی بوده.
بدبختی اینجاست که این اولین سفر طباطبایی نیست و آخرین آن‌ها هم نخواهد بود. همین چند ماه پیش نوشتیم که دکتر و مسعود قاسمی در قطر برای گرفتن یک عکس پیزوری با یک برج قرنطینه را شکسته‌اند و از هتل خارج شده‌اند و بدون ماسک به خیابان رفته‌اند. کمی بعدترش نوشتیم که بزرگواران از قطر گوشی موبایل غیرقانونی وارد کرده‌اند و پلیس فرودگاه مچ‌شان را گرفته و آبروریزی شده. واکنش‌ها به همین دو مشتِ نمونه‌ی خروارد چه بود؟ اخراج یک نفر به‌دلیل عدم توانایی در لاپوشانی گندکاری‌ها!
رئیس فدراسیون حتی یک بار گفت می‌روم فلان جا با رئیس فیبای آسیا دیدار کنم؛ که ما هنوز منتظریم یک عکس نشان دهند که با شیخ دیدار کرده‌اند و بفرمایند نتیجه‌ی دیدارشان چه بود؟ یک بار هم گفتند برای شرکت در بهمان سمینار می‌روم. یک بار گفتند می‌روم امکانات سه به سه را ببینم. یک بار گفتند می‌روم برای ایجاد ارتباط با فدراسیون‌های دیگر. اصلا ما همه‌ی این‌ها را می‌پذیریم آقای دکتر! اما بالاغیرتا بیا و بگو چطور قرار است آبروی رفته‌ی تیم ملی و بازیکن ملی‌پوش را حفاظت کنی وقتی تازه زمانی وقت کردی واکنش نشان دهی که در هتلت در شرق اروپا مشغول کافه‌ گلاسه خوردن بودی.
 

بازگشت به صفحه اخبار