پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: باقری: چرا اشتباه مسئولان را گردن یک کارمند می‌اندازند؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/04/17 09:40
باقری: چرا اشتباه مسئولان را گردن یک کارمند می‌اندازند؟


باقری: چرا اشتباه مسئولان را گردن یک کارمند می‌اندازند؟

مسئول سابق کمیتهٔ مسابقات فدراسیون بسکتبال با اشاره به پروسهٔ صدور کارت بازیکنان خارجی در زمان خود گفت: درست نیست مسئول باشیم و اشتباهات را گردن یک کارمند بیندازیم.

به گزارش ۳ ثانیه؛ دوان سامرز بازیکن خارجی تیم بسکتبال مهرام تهران بدون رضایتنامه  در این تیم بازی کرد. فدراسیون بسکتبال ایران برخلاف مقررات بین المللی برای این بازیکن، کارت بازی صادر کرد و به همین دلیل فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) از ایران توضیح خواست.
این موضوع می‌تواند تبعاتی برای فدراسیون بسکتبال ایران به همراه داشته و فیبا جرایمی را در نظر بگیرد. مسئولان فدراسیون بسکتبال بعد از بررسی این ماجرا، یکی از اعضای کمیتهٔ مسابقات را بازخواست کرده و به او اعلام کردند که تا اطلاع ثانوی، سر کار خود حاضر نشود.
نادر باقری مسئول سابق کمیتهٔ مسابقات فدراسیون در این باره به ۳ ثانیه گفت: جهت قانونی بودن انتقال بازیکن، هر فدراسیونی از فدراسیون کشور دیگر درخواست می‌کند که از باشگاه سابق او استعلام بگیرند. زمان ما اینطور بود که وقتی Letter of clearance (نامه مربوط به آزاد بودن بازیکن) می‌آمد؛ این نامه را به همراه مدرک پزشکی چک می‌کردیم که شرایط در نامه چیست.
او با اشاره به پروسهٔ صدور کارت بازیکن افزود: طبیعتا مسئول کمیته روابط بین‌الملل، ابتدا این نامه را چک می‌کرد، بعد دبیر فدراسیون هم یک بار دیگر مرور می‌کرد. هزار دلار هم باید از طرف باشگاه‌ پرداخت می‌شد و رسید می‌گرفتند. وقتی این کارها انجام می‌شد، رئیس کمیتهٔ مسابقات، نامه را امضا کرده و کارمند مربوطه کارش را انجام می‌داد.
باقری تاکید کرد: یک کارمند نمی‌تواند مسئول اشتباه به وجود آمده در پروندهٔ سامرز باشد و درست نیست که اشتباه مسئولان را گردن او بیندازیم.

بازگشت به صفحه اخبار